Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.30 12:13

P. Porošenka pasirašė: Ukraina taikys sankcijas Rusijai

ELTA 2015.12.30 12:13

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė įstatymą „dėl užsienio ekonomikos priemonių“. Šiuo dokumentu vyriausybei suteiktos visos teisės pradėti taikyti sankcijas Rusijos atžvilgiu. Tokia informacija antradienį pateikiama Ukrainos Aukščiausiosios Rados interneto puslapyje.

Šį įstatymą Ukrainos parlamentas priėmė gruodžio 24 d. Kaip rašoma dokumente, šalies ministrų kabinetas gali imtis „papildomų priemonių“, jeigu „Aukščiausiosios Rados agresoriumi pripažinta šalis imtųsi diskriminacinių ar nedraugiškų veiksmų“. Pavyzdžiui, vyriausybė turės teisę imtis „draudimo vykdyti užsienio ekonomikos operacijas ar šias apriboti“, taip pat valdžia gali atšaukti muitų lengvatas.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pareiškė, kad jeigu nuo 2016 metų sausio 1 d. Rusija pradės taikyti prekybos srityje embargą, tai Kijevas pasirengęs imtis „analogiškų atsakomųjų priemonių“.

Aukščiausioji Rada dokumentą priėmė atsakydama į Rusijos įstatymą „dėl susitarimo dėl laisvosios prekybos su Ukraina stabdymo“. Jame numatomos galimybės stabdyti lengvatinį prekybos režimą su Ukraina siekiant užkirsti kelią Rusijos ekonominiam saugumui dėl Ukrainos ir Europos Sąjungos asociacijos sutarties, įsigaliosiančios nuo 2016 metų sausio 1 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi