Pasaulyje

2020.09.23 13:43

Slapta CŽA ataskaita: Putinas tikriausiai asmeniškai vadovauja kampanijai prieš Bideną

LRT.lt2020.09.23 13:43

JAV žvalgyba mano, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas asmeniškai vadovauja įtakos operacijoms, kurių tikslas – pakenkti JAV prezidento rinkimų kandidatui Joe Bidenui ir paveikti šalies politiką. Tai, remdamasis šaltiniais, „Washington Post“ nuomonių skiltyje skelbia komentatorius Joshas Roginas.

Itin slaptoje JAV žvalgybos ataskaitoje minimas Ukrainos politikas Andrejus Derkach, susijęs su JAV prezidento Donaldo Trumpo asmeniniu advokatu Rudy W. Gulianiu. A. Derkach per lobistus, Kongresą, žiniasklaidą ir kontaktus JAV prezidento aplinkoje kaltinamas platinantis J. Bideną šmeižiančią informaciją.

Rugpjūčio 31-ąją paskelbtoje vidinėje CŽA ataskaitoje aptariamos Rusijos pastangos kištis į JAV prezidento rinkimus lapkritį.

„Mes nustatėme, kad prezidentas Vladimiras Putinas ir kiti itin aukšti Rusijos pareigūnai žino ir veikiausiai diriguoja Rusijos įtakos operacijoms, skirtoms pakenkti buvusiam JAV viceprezidentui (Joe Bidenui – LRT.lt), paremti dabartinį JAV prezidentą, kurstyti visuomenės nesantaiką prieš rinkimus lapkritį“, – J. Roginui ataskaitą citavo du su ja susipažinę šaltiniai.

Apie A. Derkach žiniasklaida pranešė jau anksčiau, bet kad CŽA, FTB ir NSA žvalgybos agentūros mano, jog V. Putinas asmeniškai vadovauja kampanijoms, žinoma nebuvo.