Pasaulyje

2020.09.23 11:24

Rusijos „branduolinis Titanikas“ leidosi į pirmą kelionę – plaukia per Baltijos jūrą

„Radio Free Europe/Radio Liberty“, LRT.lt2020.09.23 11:24

Didžiausias Rusijos atominis ledlaužis „Arktika“ leidosi į pirmąją kelionę Arktyje. Maskva teigia, kad tai didžiausias ir galingiausias tokio tipo laivas pasaulyje, turintis sustiprinti Rusijos pastangas išnaudoti šiaurės ekonominį potencialą.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Radio Free Europe / Radio Liberty“ (RFE / RL) originalus kūrinys.

Laivas rugsėjo 22-ąją išplaukė iš Sankt Peterburgo ir po dviejų savaičių turėtų atvykti į Murmansko uostą.

Sukurtą transportuoti suskystintas dujas iš arkties, šį laivą organizacija „Greenpeace“ praminė „branduoliniu Titaniku“. Jo ilgis viršija 173 metrus, yra 15 metrų aukščio ir gali suskaldyti iki 3 metrų storio ledą.

Maskva ėmė didinti ledlaužių gamybą bandydama intensyvinti laivininkystę palei Rusijos Arkties pakrantę, kad kelias nuo Ramiojo iki Atlanto vandenynų būtų praplaukiamas visus metus.

„Modernios branduolinių ledžlaužių flotilės, kuri galėtų užtikrinti saugią laivininkystę Šiauriniu jūrų keliu visus metus, sukūrimas yra mūsų šalies strateginis tikslas“, – pareiškime nurodė „Rosatom“ Šiaurinio jūrų kelio direktorato vadovas Viačiaslavas Rukša.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė, kad šalies Arkties flotilėje veiks bent 13 didelių ledlaužių, dauguma jų bus varomi branduoliniais reaktoriais.

Arktyje glūdi dideli naftos ir dujų telkiniai, į kuriuos žvalgosi Rusija bei kitos valstybės – JAV, Kanada, Norvegija.

Dabar statomi dar du panašūs laivai – Uralas ir Sibiras.