Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.29 11:23

Postą paliekanti Latvijos premjerė nemato vyriausybės be Nacionalinio aljanso

BNS 2015.12.29 11:23

Darbą baigianti Latvijos premjerė Laimduota Straujuma nemano, kad nauja vyriausybė galėtų būti suformuota nedalyvaujant konservatyviam Nacionaliniam aljansui, todėl centro dešinioji partija „Vienybė“ turi ieškoti kitų kandidatų į ministrus pirmininkus.

L. Straujuma antradienį interviu Latvijos visuomeninei televizijai sakė, kad Nacionalinis aljansas kategoriškai prieštarauja „Vienybės“ lyderės Solvitos Abuoltinios skyrimui būsimos vyriausybės vadove, todėl ši politinė jėga turi ieškoti kito kandidato.

Ji išreiškė viltį, kad naujoji vyriausybė pradės dirbti dar sausį, tačiau dar kartą pabrėžė, jog „Vienybė“ turi rasti kandidatą, kurį palaikytų koalicija.

„Galbūt mums nereiktų susitelkti tik į vieną asmenį (S. Abuoltinią)“, – sakė L. Straujuma.

Žaliųjų ir valstiečių sąjunga (ZZS) anksčiau sakė, kad savo kandidatą į premjerus paskelbs gruodžio 28 dieną, bet pirmadienį susitikę ZZS frakcijos Seime nariai ir valdyba priėmė sprendimą palaukti.

ZZS frakcijos Seime vadovas Augustas Brigmanis pirmadienį žurnalistams sakė, kad sąjunga ketina palaukti „Vienybės“ žingsnių. Ji taip pat nori daugiau aiškumo dėl būsimos koalicinės vyriausybės sudėties.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi