Pasaulyje

2020.09.22 15:32

Karoblis: JAV kariai Lietuvoje liks ilgiau, bet tai nesusiję su įvykiais Baltarusijoje

LRT.lt2020.09.22 15:32

Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad lapkritį į Lietuvą atvyks naujas JAV karių ir ginkluotos technikos kontingentas, kuris čia bus iki birželio vidurio. Tai nėra susiję su įvykiais Baltarusijoje, bet „JAV buvimas mus ramina ir yra stiprus atgrasymo įrankis“ ministro žodžius Pabradėje cituoja agentūra „Reuters“.

Dabar į Lietuvą atvykę JAV kariai su technika dalyvauja karinėse pratybose ir turėjo šalyje likti iki lapkričio, tačiau antradienį ministras nurodė, kad juos pakeis kitas dalinys, kurį sudarys apie 500 karių, 25 „Abrams“ tipo tankai ir 30 „Bradley“ šarvuotų kovos mašinų.

Anot R. Karoblio, ilgesnis karių buvimas Lietuvoje nėra susijęs su įvykiais Baltarusijoje, kur vyksta bendros rusų ir baltarusių karinės pratybos, šalies lyderis Aliaksandras Lukašenka kalba apie būtinybę gintis nuo NATO pajėgų susitelkimo kaimyninėse Lietuvoje ir Lenkijoje.

JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchristas „Reuters“ taip pat sakė, kad karių dislokavimas susijęs su „pasirengimu, su darbu su sąjungininkais, o ryšio (su Baltarusija) nėra“.