Pasaulyje

2020.09.22 12:04

Lenkijos teismas pakeitė sprendimą: 14-metė nebuvo išprievartauta, nes nešaukė

atnaujinta 12.17
LRT.lt2020.09.22 12:04

Lenkijos teismas pakeitė išprievartavimo nuosprendį ir sumažino įkalinimo bausmę vyrui, kuris turėjo seksualinių santykių su 14-mete. Nors auka liudijo, kad lytinis aktas nebuvo abipusiu sutarimu, ji bandė priešintis, teisėjai nusprendė, kad išprievartavimas neįvyko, mat ji nešaukė, teigia aukos advokatas, rašo „Notes from Poland“.

Šis teismo sprendimas sulaukė kritikos, komentatoriai teigia, kad jis atspindi Lenkijos teismų sistemoje paliktas spragas seksualinės prievartos nusikaltimams.

Incidentas 2016 m. įvyko Vroclave – lankydama šeimą per Kalėdas mergina dėl ribotos vietos bute nusprendė miegoti į naktinį klubą išėjusio 26 m. amžiaus giminaičio lovoje. Paryčiais vyras grįžo namo girtas, ėmė bučiuoti ir nurenginėti mergaitę, užsiėmė seksualiniu aktu. Liudijime teigiama, kad mergaitė bandė jį nustumti, verkė, bandė pasitraukti ir sakė „aš to nenoriu“, rašo „Gazeta Wroclawska“.

Mergina teigia nerėkusi, nes „bijojo, ką pagalvos žmonės, užėję į kambarį ir pamatę, kas vyksta“.

Policija pradėjo tyrimą po kelių mėnesių, kai mergaitė apie įvykį papasakojo savo motinai. Iš pradžių vyrui buvo iškelta byla dėl santykiavimo su nepilnamete, vėliau jis dėl išprievartavimo nuteistas 3 metams nelaisvės.

Vyras savo kaltę neigia, sako, kad jis nepasirašė ankstesnio atsiprašymo, įteikto nukentėjusiosios šeimai. Apeliacinis teismas atmetė prašymą jį išteisinti ar surengti naują teismą, bet pakeitė nuosprendį į seksą su nepilnamete, nes ji esą nešaukė ir delsė pranešti apie incidentą, rašo „Gazeta Wroclawska“.

Nors už šį nusikaltimą skiriami 2 metai nelaisvės, merginai kelios dienos po incidento suėjo 15 metų – tai legalaus sutikimo amžius Lenkijoje, todėl vyrui skirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė.

Šį nuosprendį pusės dar gali skųsti Lenkijos Aukščiausiajam Teismui. Lenkijos prokuratūra nurodė, kad davė nurodymą peržiūrėti bylą. Kalbėdamas „Polsat News“ prokuratūros atstovas priminė Europos Žmogaus Teisių Teismo išaiškinimą, kad „nešaukimas ar kitoks nesipriešinimas“ į seksualinę prievartą gali būti „natūrali aukos psichologinė reakcija“, pažymi „Notes from Poland“.