Pasaulyje

2020.09.22 08:20

Naujausia informacija. COVID-19 aukų skaičius JAV viršijo 200 tūkst.

atnaujinta 19.04
ELTA, BNS, Tadas Paškevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.22 08:20

Jungtinėse Valstijose antradienį koronaviruso aukų skaičius viršijo 200 tūkst., rodo Baltimorėje įsikūrusio Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universiteto duomenys.

Ši riba peržengta likus vos kelioms savaitėms iki JAV prezidento rinkimų.

Kaip pranešama, JAV patvirtinta 6,86 mln. užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų, 200 005 iš jų baigėsi mirtimi.

Macronas: izoliuodami senyvus žmones viruso neįveiksime

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas atmeta vyresnio amžiaus žmonių izoliaciją kovoje su pandemija. „Mes neįveiksime viruso izoliuodami savo bendrapiliečius“, - sakė jis antradienį apsilankęs senelių namuose Luaros slėnio regione. Prezidentas atkreipė dėmesį į socialinius ir šeiminius ryšius, kurie pagyvenusiems žmonėms yra svarbūs.

Britanija griežtina kovos su COVID-19 taisykles – žmonės raginami vėl dirbti iš namų

Jungtinės Karalystės valdžia dėl plintančios COVID-19 infekcijos griežtina ribojimus, kurie galėtų tęstis net pusmetį. Tai Bendruomenių rūmuose pareiškė premjeras Borisas Johnsonas.

Pagal naujas taisykles:

– barai ir restoranai nuo ketvirtadienio galės dirbti iki 22 val.;

– Anglijoje žmonėms rekomenduojama dirbti iš namų;

– žmonės primygtinai raginami dėvėti veido kaukes;

– kaukes dėvėti bus privaloma parduotuvių, barų darbuotojams, taksi vairuotojams;

– kaukes bus privaloma dėvėti baruose ir restoranuose iki atsisėdant prie stalo, to nesilaikant grės 200 svarų bauda;

– vestuvėse leidžiama dalyvauti iki 15 žmonių, laidotuvėse – 30;

– nebeliko pažado sugrąžinti žiūrovus į sporto renginius nuo spalio 1-osios.

B. Johnsonas pabrėžė, kad tai nėra pilno karantino, koks buvo įvestas kovą, gražinimas ir valdžia neliepia žmonėms likti namuose. Anot premjero, mokyklos, koledžai ir universitetai tęs darbą, taip pat bus stengiamasi užtikrinti, kad darbą galėtų tęsti ir verslas, rašo „Sky News“.

Pasak jo, Britanija pasiekė „pavojingą kryžkelę“ ir turi veikti jau dabar. Britų vyriausybė taip pat didina baudas už taisyklių pažeidimus.

Tokių priemonių imtasi, vyriausybės patarėjams mokslo ir medicinos klausimais išvakarėse perspėjus, jog vienos paros užsikrėtimo atvejų šalyje padvigubėja kas septintą dieną. Jų skaičiavimais, iki spalio vidurio per vieną dieną užregistruojamų COVID-19 atvejų skaičius galėtų pasiekti 49 tūkst., jei nebus imtasi jokių veiksmų.

Laisvę mylinti šalis

B. Johnsonas antradienį pareiškė, kad susirgimo koronavirusu atvejų Jungtinėje Karalystėje (JK) fiksuojama daugiau, nei Italijoje ar Vokietijoje, nes ji yra „laisvę mylinti šalis“.

Taip premjeras atsakė į jam pateiktą kritiką, kad JK kontaktų sekimo ir testavimo programa nėra pakankamai veiksminga, atkreipus dėmesį į tai, kad šalyje fiksuojamas didžiulis naujų COVID-19 atvejų prieaugis.

Opozicinei Leiboristų partijai priklausantis parlamento narys Benas Bradshawas paklausė ministro pirmininko, ar „priežastis, kodėl Vokietijoje ir Italijoje fiksuojama mažiau COVID atvejų, nei pas mus“, yra ta, kad jų sistemos yra veiksmingos.

B. Johnsonas atmetė parlamentaro argumentą ir sakė: „Iš tiesų esama didžiulio skirtumo tarp mūsų šalies ir daugumos kitų pasaulio valstybių – mūsų šalis yra laisvę mylinti šalis.

Jei pažvelgtumėte į šios valstybės pastarųjų 300 metų istoriją, bene visa pažanga pereinant nuo žodžio laisvės iki demokratijos buvo padaryta šioje šalyje. Labai sunku prašyti Didžiosios Britanijos populiacijos vienodai paklusti gairėms reikiamu lygiu.“

Konservatorių lyderis tokius komentarus pateikė kalbėdamas parlamente, kur taip pat pristatė naujų apribojimų, skirtų kovai su augančiu infekcijų skaičiumi. Į juos įskaitomos trumpesnės aludžių darbo valandos, rekomendacija dirbti iš namų ir baudos už apribojimų nepaisymą.

„Šiandien norime pasakyti, kad visa tai padaryti galime laikydamiesi griežtų apribojimų, sumažinsiančių (viruso) reprodukcijos rodiklį“, – sakė B. Johnsonas.

Italija buvo pirmoji užsienio valstybė po Kinijos, kuriai teko susidurti su didžiuliu viruso protrūkiu. Šaliai šiuo metu pavyksta palaikyti gana žemą infekcijų lygį, palyginus su susirgimais Ispanijoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Vokietijai su protrūkiu tvarkytis sekėsi kiek geriau – sėkmę daugiausiai lėmė masinio testavimo programa ir atidus kontaktų sekimas. Nepaisant to, šalyje vėl stebimas susirgimo atvejų augimas.

Atnaujinta 17.31

Irane per pastarąją parą nustatyta daugiausiai naujojo koronaviruso atvejų nuo pandemijos pradžios – infekcija patvirtinta 3 712 žmonėms.

„Daugumoje mūsų provincijų stebime didėjantį patvirtinamų atvejų ir hospitalizacijų skaičių“, – šalies televizijai sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Sima Sadat Lari.

„Sveikatos protokolų paisymo mastas pastebimai mažėja“, – perspėjo ji.

Oficialiais duomenimis, didžiausias per parą patvirtintų infekcijų skaičius buvo užfiksuotas birželio 4 dieną, patvirtinus 3 574 susirgimo atvejus.

Iranas kovoja su smarkiausiu COVID-19 protrūkiu Artimuosiuose Rytuose – šalyje iki šiol užfiksuoti 493 193 užsikrėtimo atvejai ir 24 656 infekuotų pacientų mirtys.

Pirmadienį Irano dvasinis lyderis ajatola Ali Khamenėjus paragino visuomenę paisyti vyriausybės sveikatos taisyklių – taip jis netiesiogiai pareiškė, kad iraniečiai viruso grėsmę vertina lengvabūdiškai.

Iranas kovai su viruso plitimu ėmėsi įvairių ribojimo priemonių, tačiau niekuomet neįvedė visiško karantino. Šalies ekonomikai kenkia ne vien pandemija, o ir JAV sankcijos, pakartotinai įvestos 2018 metais.

Šalyje naudojama spalvinė sistema, pagal kurią balta, geltona ar raudona spalva vertinamas provincijų paveiktumas. Sveikatos apsaugos ministerija kiek anksčiau sakė, kad šiuo metu visos šalies teritorija yra žymima raudonai.

Dalyje Ispanijos sugrąžintas karantinas

Keliuose Madrido rajonuose vėl paskelbtas karantinas, truksiantis dvi savaites. Valdžios atstovai teigia, kad tokios priemonės neišvengiamos siekiant stabdyti viruso plitimą visoje šalyje, tačiau madridiečių tai neįtikina – jų manymu, neteisinga, kad jie turi karantinuotis, kai likusi šalis su tokiais ribojimais nesusiduria.

Madrido policija stabdo automobilius ir tikrina, ar jų vairuotojai turi teisę išvykti iš vieno miesto rajono į kitą. Taip daroma, nes nuo pirmadienio dalyje Madrido rajonų įvestas vietinis karantinas.

Žinios. Seimo nariai svarstys Nausėdos teikiamus Korupcijos prevencijos įstatymo siūlymus

Daugiau kaip 850 tūkst. gyventojų turinčioje teritorijoje apie karantiną paskelbta penktadienį. Regioninės valdžios vadovės teigimu, tokios priemonės būtinos, kad virusas neišplistų visame Madride ir Ispanijoje.

„Turime stengtis visomis priemonėmis išvengti visuotinio karantino, išvengti ekonominės tragedijos“, – sako Madrido regiono vadovė Isabel Diaz Ayuso.

Vakar Madrido regiono vadovė aptarti situacijos sostinėje susitiko su premjeru Pedro Sanchezu. Protestuotojai premjero atvykimą pasitiko švilpimu, nors Ispanijoje už sveikatos apsaugą atsakingi regionai. Ministras pirmininkas teigia, kad Vyriausybė palaikys regioninę valdžią ir nebandys perimti jos atsakomybių.

„Tai ne žaidimas. Susiduriame su antrąja banga, kuri turi tam tikrų akivaizdžiai skirtingų savybių nei pirmoji. Ji mažiau mirtina ir lėtesnė, bet vis tiek labai pavojinga“, – tikino P. Sanchezas.

Protestai dėl lokalinio karantino vyko ir sekmadienį. Susirinkusieji piktinosi ne tik pačiu karantinu, bet ir tuo, kad jis paskelbtas vienuose skurdžiausių miesto rajonų. Jų manymu, dvi savaitės suvaržymų tik dar labiau nustekens neturtinguosius.

Visgi, pagrindo papildomoms priemonėms yra – keliuose iš karantinuotų rajonų buvo fiksuojama daugiau nei 1000 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Nepaisant to, nukentėję madridiečiai vis tiek mato neteisybę.

„Negalima uždaryti vieno rajono, o kito – ne. Arba viskas turi būti uždaryta, kas būtų tikra katastrofa, arba niekas netūrėtų būti uždaryta. Bet pirmiausia, turėtume kažką daryti su metro. Šiame rajone metro būna bene labiausiai užpildytas visame Madride“, – sakė madridietis Alejandro Campos.

Dvi savaites iš karantinuotų Madrido rajonų bus galima išvykti tik darbo, sveikatos ir švietimo reikalais, barai galės būti užpildyti tik iki pusės, bus draudžiama burtis daugiau nei šešiems žmonėms. Ispanijoje iš viso užfiksuota per 600 tūkst. koronaviruso atvejų.

Atnaujinta 15.44

Baltarusijoje per praėjusią parą oficialiai patvirtinti 206 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė šeši anksčiau koronavirusu užsikrėtę žmonės, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Stebėtojai abejoja oficialiais Minsko duomenimis ir mano, kad tikrasis viruso paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Nuo epidemijos pradžios testais patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius oficialiai padidėjo iki 76 104.

Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalyje mirė 791 koronavirusu užsikrėtęs asmuo. Pasak ministerijos, visi per praėjusią parą mirę žmonės sirgo lėtinėmis ligomis.

Per parą pasveiko 85 ligoninėse gydyti COVID-19 pacientai, o bendras pasveikusiųjų skaičius padidėjo iki 73 386. Šalyje atlikta per 1,74 mln. testų koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Atnaujint 14.09

Lenkijoje – 711 naujų COVID-19 atvejų

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyta 711 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė 18 anksčiau užsikrėtusių pacientų, sveikatos apsaugos tarnybų informaciją antradienį citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Nuo koronaviruso epidemijos šalyje pradžios kovo mėnesį Lenkijoje nustatyti iš viso 80 699 COVID-19 atvejai, mirė 2 316 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Rugsėjo 19-ąją Lenkijoje buvo nustatytas didžiausias per parą patvirtintų COVID-19 atvejų prieaugis – 1 002 nauji pacientai.

Šalies gydymo įstaigose antradienį ryte tebebuvo gydomi 1 993 koronavirusine infekcija sergantys pacientai, iš jų 85 buvo reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę COVID-19 pasveiko iš viso 64 972 žmonės.

Atnaujinta 13.27

Estijoje per praėjusią parą atlikus 2 862 testus buvo patvirtinti 36 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Naujų COVID-19 pacientų mirties atvejų per pastarąją parą neužfiksuota.

Antradienio duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 32 žmonės; trims iš jų reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Per pastarąsias dvi savaites sergamumo rodiklis šalyje padidėjo iki 31,8 atvejo 100-ui tūkst. gyventojų. Nuo pandemijos pradžios Estijoje atlikus per 192 tūkst. testų nustatyti iš viso 2 976 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 64 žmonės nuo šios ligos mirė.

Atnaujinta 12.29

PSO: pasaulyje fiksuotas didžiausias naujų COVID-19 atvejų skaičius per savaitę

Praėjusią savaitę per 7 dienas patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius siekė beveik du milijonus, tai per savaitę pasaulyje užregistruotų užsikrėtimo atvejų rekordas, nors mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius pastarąją savaitę yra sumažėjęs, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) statistika.

PSO pirmadienį paskelbė, kad per savaitę, kuri baigėsi rugsėjo 20 d., pasaulyje buvo užregistruoti 1 998 897 užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

Šis rodiklis tą savaitę šoktelėjo 6 proc., lyginant su ankstesne savaite. Taip pat šis skaičius yra didžiausias per savaitę patvirtintų atvejų skaičius nuo pat koronaviruso protrūkio pradžios, pranešė Jungtinių Tautų (JT) sveikatos agentūra.

Padėtis Latvijoje

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 2 690 testų buvo patvirtinti 34 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, antradienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras (LPKC).

Centro duomenimis, 24 užsikrėtę asmenys turėjo kontaktų su anksčiau COVID-19 susirgusiais žmonėmis, aštuoni užsikrėtusieji sugrįžo iš užsienio, o likusių dviejų žmonių užsikrėtimo aplinkybės dar tiriamos.

19 užsikrėtusiųjų yra vienos Latvijos maisto pramonės įmonės darbuotojai, naujienų agentūrai BNS sakė LPKC atstovai.

Nuo epidemijos pradžios Latvijoje atlikus beveik 300 tūkst. testų nustatyta iš viso 1 560 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 36 žmonės nuo šios ligos mirė, 1 248 pasveiko. Per praėjusią parą šalyje dėl COVID-19 nebuvo hospitalizuotas nė vienas asmuo. Šiuo metu ligoninėse gydomi 10 užsikrėtusiųjų, visų jų būklė yra vidutinio sunkumo.

Atnaujint 11.43

Rusijoje per pastarąją parą oficialiai patvirtinta 6 215 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, 160 anksčiau užsikrėtusių žmonių mirė, rodo antradienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

„Per praėjusią parą 83 Rusijos regionuose patvirtinti 6 215 naujosios koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, įskaitant 1 559 (25,1 proc.) nustatytus aktyviai, nesant klinikinių apraiškų“, – nurodoma štabo pranešime.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos duomenimis ir mano, kad tikrasis pandemijos paplitimo mastas Rusijoje gali būti didesnis.

Nuo epidemijos pradžios Rusijoje nustatyti iš viso 1 115 810 COVID-19 atvejų, 19 649 užsikrėtusieji mirė.

Iš gydymo įstaigų per praėjusią parą išrašyti 5 976 pacientai. Bendras ligoninėse gydytų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 917 949. Operatyvinio štabo duomenimis, Maskvoje per praėjusią parą nustatyta 980 naujų COVID-19 atvejų, 15 žmonių mirė, 1 191 pasveiko.

Atnaujinta 10.09

Indijoje per pastarąją parą patvirtinti 75 083 nauji COVID-19 atvejai, rodo vyriausybės antradienį paskelbti statistiniai duomenys. Tai mažiausias per 24 val. užfiksuotų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius per beveik mėnesį, skelbia „Reuters“.

Indijoje per parą taip pat patvirtinti 1 053 mirties nuo COVID-19 atvejai.

Bendras užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius šalyje siekia 5,6 mln., Indija yra antra koronaviruso labiausiai paveikta valstybė pasaulyje po JAV.

Atnaujinta 09.22

Ukrainoje per praėjusią parą nustatyti 2 884 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, 59 anksčiau užsikrėtę žmonės mirė, antradienį pranešė atsaką į epidemiją koordinuojanti Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba (NSGT).

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyta iš viso 181 237 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 3 642 užsikrėtusieji mirė, 79 901 pasveiko.

Ankstesnę dieną šalyje buvo patvirtinti 2 675 užsikrėtimo atvejai, rugsėjo 20-ąją – 2 966, o rugsėjo 17 dieną užregistruoti 3 584 atvejai – daugiausiai nuo COVID-19 epidemijos pradžios.

Šiuo metu šalyje COVID-19 serga 97 694 žmonės. Per praėjusią parą daugiausiai naujų COVID-19 atvejų užregistruota Charkivo (372), Ternopilio (293), Lvivo (275) ir Odesos (233) srityse, taip pat sostinėje Kijeve (270).

Koronavirusas JAV

JAV iš viso nuo COVID-19 mirė 199 743 žmonės, o bendras patvirtintų užsikrėtimo šia liga atvejų skaičius yra lygus 6,8 mln., rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Pagal mirties atvejų skaičių Jungtinės Valstijos jau mėnesius yra laikoma labiausiai koronaviruso paveikta valstybe pasaulyje. Antroje vietoje atsidūrė Brazilija, kurioje bendras mirties atvejų skaičius siekia 136 895, ir Indija su 87 882 mirtimis.

JAV gyventojų skaičius sudaro 4 proc. visų pasaulio gyventojų skaičiaus, o mirties nuo COVID-19 atvejų JAV skaičius sudaro 20 proc. visų mirties nuo šios ligos atvejų pasaulyje. Mirtingumo nuo koronaviruso rodikliai JAV yra keturis kartus didesni nei ES.

Kritikai teigia, kad statistiniai duomenys įrodo, jog prezidento Donaldo Trumpo administracijai nepavyko išlaikyti didžiausio išbandymo prieš lapkričio 3 d. vyksiančius rinkimus.

„Dėl D. Trumpo melo ir nekompetencijos pastaraisiais šešiais mėnesiais patyrėme vieną baisiausių amerikiečių netekčių istorijoje, – pirmadienį teigė D. Trumpo varžovas demokratų kandidatas Joe Bidenas. – Esant krizei, tikrai krizei, mums reikia prezidento lyderystės, jis tiesiog nenorėjo to imtis. Jis sustingo, nesugebėjo veikti. Ir amerikiečiai sumokėjo didžiausią nei bet kuri kita tauta pasaulyje kainą.“