Pasaulyje

2020.09.21 23:30

Linkevičius: minėdami JT 75-metį, patvirtiname savo paramą daugiašaliam bendradarbiavimui

LRT.lt2020.09.21 23:30

Pirmadienį minimas Jungtinių Tautų (JT) įkūrimo 75-metis. Šia proga Niujorke prasideda JT Generalinės Asamblėjos aukšto lygio savaitė, kuri šiais metais dėl pandemijos vyksta nuotoliniu būdu.

„Po Antrojo pasaulinio karo Lietuva buvo nušluota nuo pasaulio žemėlapio, patyrė agresiją, tarptautinės teisės pažeidimus. Minėdami Jungtinių Tautų sukaktį, negalime pamiršti istorijos ar leisti iškraipyti praeities faktus. Jungtinės Tautos ateityje gali būti efektyvios, tik laikydamosis Jungtinių Tautų Chartijos vertybių“, – teigia L. Linkevičius.

Aukšto lygio savaitės metu Lietuvos užsienio reikalų ministras nuotoliniu būdu dalyvaus Vokietijos ir Prancūzijos organizuojamame Daugiašališkumo aljanso renginyje, skirtame apžvelgti daugiašales pastangas, kovojant su COVID-19 pandemija ir jos pasekmėmis.

Taip pat planuojamas ministro dalyvavimas Danijos, Kosta Rikos ir Kataro organizuojamame paraštiniame renginyje, skirtame atsakomybės už visuomenės apsaugojimą nuo nusikaltimų žmoniškumui, karo nusikaltimų ir kitų masinių žmogaus teisių pažeidimų klausimams. Šiame renginyje ministras atkreips dėmesį ir į Baltarusijoje tebebesitęsiančius masinius žmogaus teisių pažeidimus.

Jungtinės Tautos yra didžiausia tarptautinė organizacija, šiandien jungianti 193 valstybes nares. Jungtinės Tautos išlieka viena svarbiausių organizacijų, ieškant bendrų sprendimų taikos ir saugumo, klimato kaitos, darnaus vystymosi ir žmogaus teisių užtikrinimo srityse. Lietuva JT nare tapo 1991 m. rugsėjo 17 d. ir 2021 m. minės narystės šioje organizacijoje 30-metį.