Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.28 09:41

Irake JAV specialiosios pajėgos sučiupo IS vadeivą čečėną A. O. al-Shishanį?

15min.lt 2015.12.28 09:41

Per operaciją Irako Kirkuko provincijoje JAV specialiųjų pajėgų kariai sulaikė vieną iš „Islamo valstybės“ lyderių – Abu Omarą al-Shishanį. Tai skelbia Rusijos naujienų agentūra TASS, remdamasi agentūros EIN žiniomis. 

Skelbiama, kad be čečėno A. O. al-Shishanio, penktadienį Rijade sučiupti dar du IS vadai, nukauti 7 teroristai.

A. O. al-Shishanis „nukaunamas“ gana dažnai. Šiemet pasaulio žiniasklaida skelbė, kad iš Čečėnijos atvykęs vyras galėjo būti nukautas šiaurės Irake, tačiau informacija nebuvo patvirtinta.

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas rudenį taip pat paskelbė apie jo nukovimą, tačiau vėliau savo žodžius atsiėmė.

Apie A. O. al-Shishanio nukovimą buvo skelbta ir 2014-aisiais.

Tikrasis džihadisto vardas yra Tarchanas Batirašvilis. Jis yra Gruzijos čečėnas, kilęs iš Pankisio tarpeklio, kuriame gyvena čečėnai.

2014-ųjų spalį, po to, kai IS užėmė Mosulo miestą, A.O. al-Shishanis paskambino tėvui ir pasakė: „Rusija bus sekanti“. „Jis sakė, nesijaudink, tėve, grįšiu namo ir parodysiu rusams“, – tai patvirtino jo tėvas, Gruzijoje gyvenantis Temuras Batirašvilis.

Nors A. O. al-Shishanis atliko tarnybą Gruzijos kariuomenėje, tačiau iš jos vėliau buvo pašalintas dėl nenustatytos ligos. 

Jis Gruzijoje yra kalėjęs už neteisėtą ginklų laikymą. Kalėjime jo tikėjimas sustiprėjo, anot jo tėvo, grįžęs jis sudegino visas savo nuotraukas. Vėliau jis išvyko iš Gruzijos ir pasaulis apie Tarkhaną išgirdo tuomet, kai ėmė vadovauti džihadistams.

Teigiama, kad gimtajame Pankisyje jauniems čečėnams jis yra pavyzdys. Vietinis paauglys žurnalistams sakė, kad mielai prisijungtų prie namo sugrįžusio Omaro, tai būtų kerštas už Čečėniją.

„Jie sugrįš geriau pasirengę ir galingesni, aš esu tuo įsitikinęs“, – sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi