Pasaulyje

2015.12.28 09:29

Ispanija: premjeras dėl koalicijos derėsis su politikos naujokais

Ispanijoje, kuriai rinkimai atnešė nežinomybę, premjeras pirmadienį dėl koalicijos derėsis su dviem politikos areną sudrebinusiomis naujokėmis.

Mariano Rajoy dešinioji Liaudies partija laimėjo rinkimus, bet prarado daugumą, o vietoj dviejų didelių partijų rinkėjų valia politikoje susidarė apylygių partijų ketvertas, todėl per pirmąją derybų savaitę neišryškėjo joks pagrindinis koalicijos scenarijus.

M. Rajoy pirmadienį turės susitikti su antrąją vietą užėmusių kraštutinių kairiųjų „Podemos“ vadovu ir ketvirtąją vietą užėmusių „Ciudadanos“ pirmininku. Abu dviem dešimtmečiais jaunesni už politikos veteraną, abu dar prieš metus nebuvo plačiai žinomi nacionaliniu mastu. M. Rajoy gali sugebėti sudaryti mažumos vyriausybę, jei abi partijas įtikintų ne balsuoti prieš jį, o nedalyvauti, kai parlamentas po kelių savaičių balsuos dėl pasitikėjimo.

Tačiau tradiciniai liaudies partijos varžovai socialistai nepraranda vilčių jas pervilioti į savo pusę ir naująjį kabinetą sudaryti be rinkimus laimėjusių dešiniųjų, kaip prieš kelias savaites nutiko ir kaimyninėje Portugalijoje.