Pasaulyje

2020.09.21 11:03

Rusų pokštininkai apsimetė Nausėda ir Cichanouskaja – paskambinę EP vadovui „aptarė“ padėtį

atnaujinta 11.44
LRT.lt2020.09.21 11:03

Rusijos pokštininkai, apsimetę Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda ir Baltarusijos opozicioniere Sviatlana Cichanouskaja, prisiskambino Europos Parlamento vadovui Davidui Sassoli, su kuriuo „aptarė“ padėtį Baltarusijoje.

„Youtube“ patalpintame beveik 24 min. pokalbio įraše D. Sassoli sakė, kad EP rūpestį kelia situacija Baltarusijoje ir pakvietė S. Cichanouskaja apsimetantį pokštininką atvykti į Parlamentą. Paklaustas, ar ES įves sankcijas Minsko režimui, D. Sassoli pakartojo kvietimą atvykti. S. Cichanouskaja pirmadienį iš tiesų lankysis Briuselyje, kur susitiks su ES pareigūnais ir politikais, tarp jų ir su D. Sassoli.

G. Nausėda apsimetantis pokštininkas pokalbyje aiškino, kad pavyko užmegzti ryšį su Baltarusijos premjeru ir esą baltarusių Vyriausybė bei parlamentas remia S. Cichanouskają, laukia progos nuversti Aliaksandrą Lukašenką. D. Sassoli atsakė, kad tai yra labai įdomi informacija.

Kad pokalbio įrašas autentiškas, LRT.lt patvirtino vienas iš pokštininkų Vladimiras Kuznetsovas (Vovan). LRT.lt bandė susisiekti su D. Sassoli biuru, tačiau to padaryti nepavyko.

EP ketvirtadienį paskelbė pareiškimą, kuriuo nepripažįsta A. Lukašenkos pergalės rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimuose ir laiko jį neteisėtu šalies vadovu. Vakarai smerkia Minsko režimo represijas prieš taikius protestuotojus, kurie reikalauja laisvų ir sąžiningų rinkimų.

Rusų pokštininkai Aleksejus Stoliarovas (Lexus) ir V. Kuznetsovas (Vovan) neseniai apsimetę Jungtinių Tautų vadovu prisiskambino perrinktam Lenkijos prezidentui Andrzejui Dudai. Anksčiau jie apsimetę kitais žmonėmis kalbėjo su Jungtinės Karalystės premjeru Borisu Johnsonu, Ukrainos prezidentu Volodymu Zelenskiu, JAV senatoriumi Bernie Sandersu ir kitais.

Dėl gebėjimo prieiti prie aukštų pareigūnų, kritikai kaltino pokštininkus ryšiais su Kremliumi, tačiau jie tokius kaltinimus atmeta.