Pasaulyje

2015.12.28 07:56

Ataka šalia Kabulo oro uosto: mirtininkas susprogdino automobilį

BNS 2015.12.28 07:56

Netoli Afganistano sostinės oro uosto pirmadienį sprogo mirtininko vairuojamas automobilis, o per šią ataką, kurios taikinys, regis, buvo užsienio pajėgų konvojus, žuvo mažiausiai vienas civilis žmogus, o dar keturi buvo sužeisti, pranešė afganistaniečių pareigūnai.

Kol kas jokia grupuotė neprisiėmė atsakomybės už šį sprogdinimą, kuris nugriaudėjo Talibanui suintensyvinus savo išpuolius prieš vyriausybės ir užsienio taikinius.

„Sprogdinimas nugriaudėjo netoli Kabulo oro uosto... Aiškinamės įvykio aplinkybes“, - naujienų agentūrai AFP sakė sostinės policijos viršininko pavaduotojas Gulas Agha Rohani.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Sediqas Sediqqi socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Vienas civilis žuvo ir dar keturi buvo sužeisti per šiandien įvykusį automobilio sprogdinimą“.

Išpuolis surengtas praėjus kelioms dienoms po to, kai Kabule apsilankė Pakistano armijos vadas generolas Raheelas Sharifas. Šio vizito tikslas buvo pasirengti naujoms taikos deryboms su Talibanu.

Pakistanas, kuris yra istorinis Talibano rėmėjas, liepą organizavo pirmąjį derybų ratą, tačiau derybos įstrigo, kai sukilėliai po ilgų atidėliojimų visgi patvirtino savo ilgamečio lyderio mulos Omaro mirties faktą.