Pasaulyje

2015.12.28 17:17

Ramadžio atkovojimas iš IS – svarbi Irako pajėgų pergalė

BNS 2015.12.28 17:17

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) sekmadienį paliko savo paskutinę tvirtovę Ramadžio mieste, o Irako pajėgos iškovojo didžiausią pergalę po praeitais metais šios islamo ekstremistų grupuotės surengto didelio puolimo.

Vyriausybės komplekse dar buvo likę vietų, kur vyriausybės elitinės antiteroristinės pajėgos dar negalėjo įžengti, nes atsitraukdami džihadistai užminavo teritorijas.

Pavienių džihadistų židinių dar gali būti likę, bet Irako pajėgos sakė nebepatiriančios jokio pasipriešinimo, o pareigūnai jau sveikino jas su vakarinės Anbaro provincijos išvadavimu.

„Visi „Daesh“ kovotojai pasitraukė. Pasipriešinimas baigėsi“, – naujienų agentūrai AFP sakė Sabahas al Numanas, pavartodamas kitą IS akronimą.

„Operacija jau beveik pasibaigė“, – pridūrė jis, nors reikalingos didelės teritorijų išvalymo pastangos, kad pajėgos galėtų judėti pirmyn.

Keliuose šalies miestuose, tarp jų sostinėje Bagdade ir šiitų šventajame Karbalos mieste žmonės išėjo į gatves, mojuodami Irako vėliavomis, švęsdami pergalę Ramadyje.

Parlamento pirmininkas Salimas al Juburi paskelbė pranešimą, kuriame sveikina „saugumo pajėgų didvyrius su didele pergale, dėl kurios Ramadžio miestas buvo išvaduotas nuo terorizmo“.

JAV vadovaujama koalicija, intensyviai palaikiusi Irako pajėgas Ramadyje, taip pat sveikino jas su sėkme operacijoje, pradėtoje netrukus po to, kai džihadistai gegužę užėmė tą miestą.

„Tai Irako armijos, Kovos su terorizmu tarnybos, Irako oro pajėgų, vietos ir federalinės policijos ir genčių kovotojų daug mėnesių dėtų didelių pastangų, kurios nuo liepos buvo palaikomos daugiau negu 600 koalicijos oro smūgių, rezultatas“, – sakė koalicijos atstovas JAV pulkininkas Steve`as Warrenas.