Pasaulyje

2020.09.20 13:45

JK už karantino pažeidimą bus skiriamos baudos iki 10 000 svarų

atnaujinta 14.04
BNS2020.09.20 13:45

Didžiojoje Britanijoje sparčiai augant užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų skaičiui, vyriausybė žmonėms, kurie nepaisys nurodymo izoliuotis, skirs baudas iki 10 tūkst. svarų (10,95 tūkst. eurų).

Pagal naujas taisykles žmonės privalo izoliuotis, jei jiems testais nustatomas koronavirusas arba jei jie identifikuojami kaip glaudžių kontaktų su užsikrėtusiaisiais turėję asmenys. Taisyklės įsigalios rugsėjo 28-ąją.

Vyriausybė padės mažas pajamas gaunantiems asmenims, kuriems dėl saviizoliacijos gresia prarasti pajamas, skirdama vienkartinę 500 svarų (547,5 euro) išmoką.

Naujausiais duomenimis, per parą šalyje užregistruoti 4 422 nauji užsikrėtimo atvejai – tai didžiausias skaičius nuo gegužės pradžios. Oficialūs duomenys taip pat rodo, kad naujų užsikrėtimo ir hospitalizacijos atvejų skaičiai Jungtinėje Karalystėje padvigubėja per 7–8 dienas.

Ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui patvirtinus, kad Britanijoje, kaip ir kitur Europoje, stebima antroji užsikrėtimų banga, tikimasi, kad konservatorių vyriausybė įves griežtesnius suvaržymus. Londono meras taip pat yra sakęs, kad sostinėje netrukus gali reikėti griežtesnių priemonių.

Sveikatos apsaugos sekretorius neatmeta galimybės vėl įvesti visuotinį karantiną

Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas pareiškė, kad antrą kartą įvestas visuotinis karantinas gali būti dar vienas žingsnis, kuriuos siekiama sustabdyti koronaviruso plitimą, praneša „Reuters“.

„Jei visi laikysis taisyklių, tada galėsime išvengti tolesnio nacionalinio karantino, tačiau mes, žinoma, turime būti pasirengę imtis veiksmų, jei tai bus būtina“, – BBC sakė M. Hancockas.

Tiesa, jis pabrėžė, kad nenori, jog taip nutiktų.

„Neatmetu tokios galimybės, bet nenoriu, kad tai įvyktų“, – teigė M. Hancockas.

Iš viso JK užregistruoti 390 358 COVID-19 atvejai ir 41 759 mirtys nuo šios ligos.