Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.26 11:59

Australijoje krūmynų gaisrai per Kalėdas sunaikino per 100 namų

BNS 2015.12.26 11:59

Didelis krūmynų gaisras, įsiplieskęs Australijos pietuose pirmąją Kalėdų dieną, supleškino daugiau kaip 100 namų, pareigūnai pranešė šeštadienį, perspėdami, kad nuostoliai dar gali padidėti.

Ugnis nuniokojo du miestelius į pietvakarius nuo Melburno – Vai Riverį ir Separeišn Kriką. Manoma, kad dauguma iš sudegusių 116 namų buvo vasarnamiai.

Apie 500 ugniagesių malšino liepsnas; iš oro nufilmuotuose reportažuose matyti iki pamatų supleškėję statiniai miškingoje pajūrio teritorijoje palei Didįjį vandenyno kelią, kuriuo keliauja daug turistų.

„Tai mums savotiškai patvirtino, kokie kaitrūs, nenuspėjami ir intensyvūs yra šie gaisrai, liepsnojantys prie pat vandens“, – Viktorijos valstijos pirmasis ministras Danielis Andrewsas sakė nacionaliniam transliuotojui „Australian Broadcasting Corporation“

P. Andrewsas džiaugėsi, kad šįkart niekas nežuvo valstijoje, kurioje 2009 metais siautęs šiurpus krūmynų gaisras nusinešė 173 gyvybes.

„Aišku, namus galime atstatyti. Būna daug blogesnių dalykų“, – valstijos vyriausybės vadovas sakė per spaudos konferenciją anksčiau šeštadienį.

Pastarasis gaisras prasidėjo netoli pajūrio miestelio Lorno gruodžio 19 dieną, o iki penktadienio smarkiai išplito dėl karštų orų ir smarkių vėjų, kurie žiežirbas pernešdavo per priešgaisrines juostas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi