Pasaulyje

2015.12.26 10:25

Pakistaną ir Afganistaną supurtė stiprus žemės drebėjimas

BNS 2015.12.26 10:25

Šeštadienio rytą stiprus žemės drebėjimas pasireiškė dalyje Pakistano ir Afganistano, purtė namus, žadino miegojusius žmones ir vertė juos bėgti laukan.

Pakistano šiaurės vakaruose Pešavaro mieste griūvant namams ar jų sienoms, sužeista daugiau kaip 30 žmonių, pranešė skubiosios pagalbos tarnybos atstovas Bilalas Ahmedas Faizi. Į miesto ligonines atvežtas 41 žmogus, nurodė medikai ir gelbėtojai.

Pakistano pareigūnas Ghulamas Rasoolas sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“, kad 6,9 balo stiprumo žemės drebėjimo židinys buvo Tadžikistane netoli Afganistano sienos; jis smogė netrukus po vidurnakčio ir truko apie 59 sekundes.

Tuo metu JAV geologijos tarnyba pranešė, kad 6,2 balo žemės drebėjimo centras buvo Afganistano Hindukušo regione. Kabule jis taip pat buvo jaučiamas.

Išsigandę kai kurie žmonės bėgo lauk ir Indijos sostinėje Delyje, bet kol kas apie aukas ar sugriovimus nepranešama, nurodė naujienų agentūra „Press Trust of India“.

Požeminiai smūgiai buvo jaučiami Kašmyro regione. Pakistano sostinėje Islamabade daugelis gyventojų naktį praleido lauke, kęsdami žiemišką šaltį, bijodami pakartotinių smūgių.