Pasaulyje

2020.09.19 16:33

Įvykiai Baltarusijoje. Minske sulaikyta per 200 moterų maršo dalyvių

atnaujinta 22.00
BNS, LRT.lt, LRT RADIJAS2020.09.19 16:33

Žmogaus teisių aktyvistai skelbia, kad per demonstraciją šeštadienį Minske sulaikyta per du šimtus moterų.

Organizacija „Viasna“ internete paviešino 217-ka moterų pavardžių ir sako, kad sąrašas atnaujinamas.

Baltarusijoje tęsiasi akcijos, per kurias reikalaujama naujų rinkimų ir Aliaksandro Lukašenkos pasitraukimo. Agentūra AFP skelbia, kad šeštadienį moterų akcijoje dalyvavo tūkstančiai žmonių. Milicija blokavo eitynes ir ėmė protesto dalyves prievarta sodinti į furgonus. Dalis jų netrukus buvo paleista.

Portalas Meduza.io. pranešė, kad viena iš suimtųjų – akvytistė Nina Baginskaja, tapusi vienu iš Baltarusijoje besitęsiančių protestų simbolių.

Moterų protesto Minske finalas: dalis protestuotojų nebetilpo į žmonių prigrūstus furgonus

Akcijos dalyvės skandavo šūkius, raginančius Aliaksandrą Lukašenką trauktis iš pareigų. Keli tūkstančiai moterų dalyvavo solidarumo žygyje, kurį automobilių signalais sveikino pro šalį važiuojantys vairuotojai, palaikyti atvyko kelios dešimtys baikerių.

Tačiau eiseną pasivijo milicijos furgonai, autobusai, į kuriuos „Omonas” ėmė grūsti protestuotojas. Liudininkai teigia, kad maždaug 10 sulaikytųjų teko paleisti, nes netilpo į žmonių prigrūstus furgonus.

Sekmadienį Baltarusijos opozicija rengia masinę protesto demonstraciją.

Kaltina ES kišantis į vidaus reikalus

Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas su buvusia kandidate į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja Briuselyje yra atviras kišimasis į šalies reikalus, šeštadienį pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolis Hlazas.

„Tai, žinoma, galėtų būti juokinga ir įdomu, jei nebūtų taip liūdna. Iš esmės visiškai akivaizdu, kad tokie veiksmai, jei jie bus, yra įžūlus ir nepridengtas kišimasis į mūsų šalies vidaus reikalus ir visiška nepagarba jos piliečiams“, – sakė A. Hlazas, kurį cituoja valstybinė agentūra BelTA.

„Kam apskritai rengti rinkimus, jei galima tiesiog paskirti tam tikrą visais atžvilgiais patogų subjektą iš šalies ir apsimesti, kad mezgate ryšius su juo? Po tokių žingsnių, mano nuomone, niekam nereikės įrodinėti, kad vykdoma politika siekiant pakenkti Baltarusijos suverenitetui“, – pridūrė jis.

Anot A. Hlazo, „ES atstovas Minske bei atitinkami pareigūnai Briuselyje jau informuoti“ apie Baltarusijos „principingą ir aiškią poziciją“ šiuo klausimu.

ES atstovas anksčiau šią savaitę pranešė, kad Bendrijos šalių užsienio reikalų ministrai ir bloko diplomatijos vadovas pirmadienį Briuselyje susitiks su Baltarusijos opozicijos lydere S. Cichanouskaja.

Šis susitikimas įvyks prieš ES Užsienio reikalų tarybai susirenkant svarstyti sankcijų Minskui.

„Vyriausiasis įgaliotinis-vicepirmininkas Josepas Borrellis pirmadienio rytą Briuselyje rengia neformalų susitikimą su p. Sviatlana Cichanouskaja ir ES šalių narių užsienio reikalų ministrais“, – ketvirtadienį informavo ES atstovas užsienio reikalams Peteris Stano.

S. Cichanouskaja teigia laimėjusi rugpjūčio 9 dieną vykusiuose rinkimuose prieš prezidentą Aliaksandrą Lukašenką. Ji buvo priversta pabėgti į Lietuvą, o Baltarusijoje įsiplieskė didžiuliai protestai prieš autoritarinį lyderį.

ES, pareiškusi nepripažįstanti oficialių rezultatų, suteikusių A. Lukašenkai pergalę, rengia sankcijas jo režimo pareigūnams, kuriuos blokas kaltina rinkimų klastojimu ir smurtiniu susidorojimu su protestuotojais.

Pranešimas apie neformalų susitikimą buvo paskelbtas Europos Parlamentui teisiškai neprivaloma rezoliucija paraginus taikyti sankcijas A. Lukašenkai ir jo aplinkai.

Populiariausi

Lietuvos–Baltarusijos pasienis

Pasaulyje

2020.10.29 17:30

Baltarusija keleiviniam transportui uždarė sieną su Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina Minskas patvirtina, kad apribojo įvažiavimą; atnaujinta 18.43

12
Išpuolis Prancūzijos Nicos mieste

Pasaulyje

2020.10.29 11:02

Išpuolio Nicoje įtariamasis – 21-erių imigrantas, prieš kelias savaites atvykęs iš Tuniso Macronas apie išpuolius: ataka prieš Prancūziją, atnaujinta 18.58

10