Pasaulyje

2015.12.25 14:18

Popiežius remia JT pastangas užbaigti konfliktus Sirijoje ir Libijoje

BNS 2015.12.25 14:18

Popiežius Pranciškus savo Kalėdų kreipimesi penktadienį išsakė visapusišką paramą Jungtinių Tautų (JT) pastangoms užbaigti konfliktus Sirijoje ir Libijoje.

„Meldžiame... kad Jungtinėse Tautose pasiektas susitarimas leistų kiek įmanoma greičiau sėkmingai sustabdyti ginkluotus susirėmimus Sirijoje ir pataisytų nepaprastai rimtą jos kenčiančių žmonių humanitarinę situaciją“, – sakė jis.

„Lygiai taip pat neatidėliotina, jog visi paremtų susitarimą dėl Libijos, kad būtų galima įveikti rimtus nesutarimus ir smurtą, nuo kurių kenčia šalis“, – pažymėjo pontifikas.

Taip pat jis pasmerkė kultūros paveldo naikinimą, aiškiai turėdamas omenyje ekstremistinę „Islamo valstybės“ (IS) grupuotę.

Pontifikas pažymėjo, kad „žiaurumus“ vykdantys IS džihadistai „nepasigaili net istorinio ir kultūrinio tautų palikimo“.

Savo Kalėdų kreipimesi popiežius taip pat paragino solidarizuotis su migrantais ir gyrė tuos, kurie suteikia jiems prieglobstį.

„Tegu Dievas atlygina visiems tiems, ir asmenims, ir valstybėms, kurie kilniaširdiškai dirba sutikdami daugybę migrantų bei pabėgėlių ir teikdami jiems pagalbą“, – sakė Pranciškus savo 2015 metų, per kuriuos į Europą atvyko daugiau kaip milijonas migrantų, kreipimesi.

Jis pridūrė prašąs „padrąsinimo... visiems tiems, kurie bėga nuo didelio skurdo ar karo, dažnai keliaudami nežmoniškomis sąlygomis, o neretai ir turėdami rizikuoti savo gyvybėmis“.

Pranciškus gyrė visus tuos, kurie padeda migrantams „kurti sau ir savo artimiesiems orią ateitį, ir integruotis į visuomenes, kuriuos juos priima.“