Pasaulyje

2020.09.19 09:46

Suodžių nuo gaisrų Kalifornijoje debesis aptraukė dangų virš Kanados

Elzbieta Reivytytė, ELTA2020.09.19 09:46

Suodžių nuo gaisrų Kalifornijoje ir Oregone debesis aptraukė trečio pagal dydį Kanados miesto dangų. Oras mieste, kuris žinomas dėl gaivių vandenyno vėjų ir įspūdingų kalnų vaizdų, šią savaitę tapo vienu nešvariausiu pasaulyje.

Pastarosiomis dienomis Vankuverio gyventojai skundžiasi perštinčiomis akimis ir kosuliu, astma sergantiems žmonėms trūksta oro. Oro tarša taip pat sutrikdė testavimo dėl COVID-19 procesą.

Nors sinoptikai pranešė apie dūmų debesis išsklaidysiančias audras, penktadienį už 1 300 km į šiaurę nuo didžiausio Kalifornijos miškų gaisro esančiame Vankuverio mieste oras jau antrą kartą šią savaitę pagal Pasaulio oro kokybės indeksą tapo blogiausiu oru. Pirmą vietą pagal blogiausio oro rodiklį Vankuveris buvo trumpam užleidęs Portlando miestui Oregono valstijoje, kurioje taip pat siaučia didžiuliai miškų gaisrai.

„Nuolat trūksta oro, atrodo, tarsi krūtinė ruošiasi sprogti, atrodo, kad uždusiu, – teigė medicinos doktorantė Fatima Jaffer. – Baisu pagalvoti, kokį ilgalaikį poveikį šie dūmai turės mano sveikatai ir astmai.“

Valdžia Vankuverio regione, kuriame gyvena 2,5 mln. žmonių, perspėjimus dėl oro kokybės skelbia kasdien nuo rugsėjo 8 d. Situacija tokia bloga, kad penkiose vietose mieste buvo atidarytos „švaraus oro prieglobsčio“ erdvės, kuriose veikia oro filtrai.

Mokslininkai teigia, kad toks užterštas oras žmones veikia kaip maždaug aštuonios per dieną surūkytos cigaretės. Sveikatos pareigūnai ragina miesto gyventojus neatidarinėti langų, vengti veiklos lauke, nerekomenduojama sportuoti, ypač tiems, kurie turi kvėpavimo takų sutrikimų.