Pasaulyje

2020.09.19 09:12

Kinija paskelbė atsakomųjų priemonių į JAV apribojimus technologijų subjektams

Elzbieta Reivytytė, ELTA2020.09.19 09:12

Kinija šeštadienį paskelbė įdiegusi mechanizmą, kuris leis riboti užsienio subjektų veiklą. Šis sprendimas – tai atsakas į JAV žingsnius prieš Kinijos įmones, tokias, kaip telekomunikacijų milžinė „Huawei“.

Prekybos ministerijos pranešime nepatikslinama, kokiems užsienio subjektams bus taikomas nutarimas, tačiau plačiai išdėstomi veiksniai, dėl kurių subjektams bus taikomos bausmės, tokios kaip baudos, verslo veiklų bei investavimo Kinijoje apribojimai, taip pat gali būti ribojamas personalo ar įrangos patekimas į šalį.

Kinijai paskelbus „nepatikimų subjektų sąrašą“, intensyvėja prekybos karas su D. Trumpo administracija, kuri savo ruožtu yra paskelbusi „subjektų sąrašą“, kad dėl saugumo sumetimų atgrasytų „Huawei“ nuo JAV rinkos.

Dieną prieš Kinijos pranešimą apie atsakomąjį mechanizmą, JAV paskelbė drausianti atsisiųsti žinomą vaizdo įrašų programėlę „TikTok“ ir programėlę „WeChat“.

Kinija skelbė esą svarstys sankcijas subjektams, kurie „daro žalą Kinijos suverenumui, saugumui ir plėtros interesams“ arba pažeidžia „tarptautiniu mastu priimtas ekonomikos ir prekybos taisykles“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt