Pasaulyje

2020.09.18 23:30

ES skelbs sankcijas dėl ginklų embargo Libijai pažeidimo

ELTA2020.09.18 23:30

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį skelbs sankcijas už Jungtinių Tautų (JT) ginklų embargo Libijai pažeidimus. Pasak diplomatų, ES šalys susitarė dėl sąrašo įmonių ir asmenų, kurie pažeidė embargą, skirdami laivus, lėktuvus ar kitas logistikos priemones karinėms prekėms gabenti.

ES šaltinių duomenimis, konkrečiai tai yra trys bendrovės iš Turkijos, Jordanijos ir Kazachstano bei du asmenys iš Libijos.

Sankcijos apims kelionių draudimą ir turto įšaldymą. Be to, Europos įmonės negalės vykdyti sandorių su sankcionuojamomis įmonėmis ir asmenimis.

Libijoje nuo ilgamečio diktatoriaus Muammaro al Gaddafio nuvertimo 2011 metais vyksta pilietinis karas. Vyriausybines pajėgas remia Turkija, o jų priešininką generolą Chalifą Haftarą – Egiptas, Jordanija, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Rusija. Visi mėginimai tarpininkauti konflikte iki šiol baigėsi nesėkme.

JT kaltina pirmiausiai Jordaniją, Turkiją ir Jungtinius Arabų Emyratus kurstant Libijos konfliktą. Šios šalys esą siunčia į šalį ginklus ir samdinius. Libijos viršūnių susitikime Turkija ir Emyratai įsipareigojo laikytis embargo. Tačiau, JT duomenimis, ginklai nuo tada ir toliau keliauja į šalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt