Pasaulyje

2015.12.24 18:02

Pirmą kartą nuo 1972 metų išrinkta „Mis Irakas“ sulaukė grasinimų iš IS

ELTA 2015.12.24 18:02

Pirmą kartą nuo 1972-ųjų Bagdade išrinkta „Mis Irakas“ sulaukė grasinamo skambučio iš „Islamo valstybės“. Grupuotė liepė merginai papildyti kovotojų gretas, antraip ji bus pagrobta, skelbia „The Independent“.

20-metė Shaymaa Qasim Abdelrahman išrinkta gražiausia Irako moterimi per daugiau nei 40 metų. Tačiau leidinys „Jerusalem Post“, cituodamas Kuveito dienraštį „al-Watan“ pranešė, kad mergina po laimėjimo sulaukė skambučio, kurio metu buvo pasakyta, kad jis bus pagrobta, jei atsisakys tapti „Islamo valstybės“ nare.

Konkurso organizatoriai nurodė, kad Š. K. Abdelrahman apėmė sielvartas, tačiau ji pasiryžo „žengti pirmyn, nepaisydama kliūčių“.

Grožio karalienė, kilusi iš Kirkuko miesto Šiaurės Irake, televizijai „NBC News“ sakė norinti įrodyti, kad Irako moterys turi vietą visuomenėje ir teises kaip vyrai.

„Aš nieko nebijau, kadangi esu užtikrinta, kad tai, ką darau, nėra blogai“, – kalbėjo mergina.

„Mis Irako“ konkursą visą laiką lydėjo kontroversijos. Religiniai griežto kurso šalininkai renginį pasitiko neigiamomis reakcijomis, o daugybė merginų sulaukė grasinimų mirtimi. Iš viso konkurse turėjo dalyvauti 200 merginų, tačiau dėl iškilusio pavojaus jų gyvybėms renginyje dalyvavo mažiau nei 10 gražuolių.