Pasaulyje

2015.12.24 17:49

Betliejuje krikščionys ruošiasi sutikti Kalėdas, temdomas smurto Šventojoje žemėje

BNS2015.12.24 17:49

Krikščionių maldininkai iš viso pasaulio ketvirtadienį susirinko Vakarų Kranto mieste Betliejuje, ruošdamiesi dalyvauti Kūčių vakaro (Bernelių) mišiose Jėzaus gimimo vietoje, nors padidėjęs smurtas tarp izraeliečių ir palestiniečių temdo tradiciškai pakilią nuotaiką.

Prieš prasidedant iškilmėms Izraelio pareigūnai pranešė, kad Vakarų Krante buvo nukauti trys palestiniečiai, mėginę atakuoti izraeliečius šioje okupuotoje teritorijoje. Dar vienas palestinietis buvo nukautas per susirėmimus su Izraelio kariais, sakė palestiniečių ligoninės pareigūnas.

Betliejus tapo vienu iš pagrindinių susirėmimų tarp Izraelio pajėgų ir palestiniečių protestuotojų židinių per jau tris mėnesius besitęsiančią smurto bangą. Nors kasmetinės iškilmės šio miesto Tvartelio aikštėje nebuvo atšauktos, kitų šventinių renginių Betliejuje dėl smurto buvo atsisakyta arba jie buvo apriboti.

„Mes Betliejuje švenčiame Kalėdas, švenčiame mūsų viešpaties Jėzaus Kristaus gimtadienį. Tai yra taikos karaliaus gimimo vieta, o taika yra būtent tai, ko mes norime“, – sakė palestiniečių turizmo ministrė Rula Maayah.

Tūkstančiai žmonių rinkosi Tvartelio aikštėje, gėrėdamiesi Betliejaus kalėdine egle ir klausydamiesi šventinių melodijų, kurias grojo pučiamųjų orkestrai ir skautai.

Jeruzalės lotynų apeigų katalikų patriarchas Fouadas Twalas vadovavo procesijai iš Jeruzalės į Betliejų, įžengusiai per vartus betoninėje sienoje, kurią Izraelis pastatė prieš dešimtmetį, siekdamas apsisaugoti nuo mirtininkų sprogdintojų. Palestiniečiai tą sieną, juosiančią didžiąją dalį Betliejaus, laiko žemės užgrobimu, slopinančiu miesto ekonomiką.

F. Twalas aukos Bernelių mišias Kristaus Gimimo bažnyčioje, kuri yra pastatyta numanomoje Kristaus gimimo vietoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.