Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.24 16:11

JAV aviacija surengė antskrydžius Talibano atakuojamame Afganistano regione

BNS 2015.12.24 16:11

JAV aviacija surengė antskrydžius Pietų Afganistane, padėdama tos šalies pajėgoms, mėginančioms atremti Talibano kovotojus, jau užėmusius dideles teritorijas rajone, kuris yra žinomas kaip svarbus opijaus gamybos centras.

Islamistai paskelbė užėmę beveik visą Sangino rajoną po didelio puolimo praeitą sekmadienį, sustiprindami savo kontrolę neramioje pietinėje Helmando provincijoje.

Iš ten bėgantys gyventojai pasakojo, kad talibai vykdo į nelaisvę paimtų vyriausybės pajėgų karių egzekucijas, sukilėliams artėjant prie rajono centro ir didėjant nuogąstavimams, kad visas Sanginas gali patekti į jų rankas.

JAV aviacija trečiadienį surengė kelis antskrydžius, siekdama padėti afganų pajėgoms mobilizuoti pastiprinimus, turinčius ateiti į pagalbą dešimtims saugumo pajėgų narių, patekusių į apsuptį to rajono centre.

Talibano atstovas Zabiullahas Mujahidas paskelbė, kad sukilėliai kontroliuoja visą Sangino rajoną ir apsupo afganų pajėgas vienoje karinėje bazėje, kurioje esantys kariai pranešė, jog jiems jau trūksta maisto ir vandens.

Kovos Helmande, kuris laikomas atgyjančio talibų pasipriešinimo epicentru, įsiplieskė po virtinės Talibano pergalių, iškovotų NATO praeitais metais oficialiai baigus savo karines operacijas Afganistane.

12-a iš 14-os Helmando rajonų yra faktiškai kontroliuojami arba įnirtingai mėginami užimti Talibano, kuris artimiausiu laiku taip pat gali įsitvirtinti ir provincijos sostinėje Laškargoje.

Britanija antradienį pranešė, kad nedidelis jos karių kontingentas atvyko į Šorabako stovyklą, kuri buvo didžiausia britų karinė bazė Afganistane iki praeitų metų, kai buvo perduota afganams.

Tas Britanijos karių dalinys yra pirmasis, sugrįžęs į Helmandą po kovinės misijos pabaigos šiame regione 2014 metų spalį. Šioje provincijoje neseniai taip pat buvo dislokuotos amerikiečių specialiosios pajėgos.

Pasak vieno afganų pareigūno, britų kontingentą sudaro apie 90 žmonių. Londonas teigia, kad jie vykdys „patariamąją“ misiją ir nedalyvaus jokiose kovinėse operacijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi