Pasaulyje

2020.09.18 18:27

Latvija nuo vidurnakčio įveda privalomą izoliaciją žmonėms, atvykstantiems iš Lietuvos

atnaujinta 19.12
LRT.lt, BNS2020.09.18 18:27

Latvija penktadienio pavakarę paskelbė, kad įveda privalomą 10 dienų izoliaciją žmonėms, atvykusiems iš Lietuvos.

Kaip skelbiama oficialiame Latvijos Registrų centro puslapyje, Lietuvos sergamumo rodiklis sieka 18,8 atvejo 100 tūkst gyventojų, o Latvijoje izoliacija privaloma žmonėms, atvykusiems iš šalių, kurių sergamumo rodiklis viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Latvija privalomą izoliaciją taiko ir žmonėms, atvykusiems iš Estijos. Ji taikoma jau nuo praėjusios savaitės. Šią savaitę Estijos rodiklis siekia 25,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Nors dauguma Europos Sąjungos valstybių sergamumo kartelę nuleido iki 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų, Latvija šio rodiklio nenuleido ir toliau vadovaujasi 16 atvejų 100 tūkst. rodikliu.

Latvijos sergamumo rodiklis, penktadienio duomenimis, yra 4,4 atvejo 100 tūkst.

Izoliavimosi reikalavimas galioja žmonėms, atvykstantiems į Latviją iš 28 Europos Sąjungos ir Europos Ekonominės Erdvės šalių, taip pat iš Monako, Andoros ir San Marino, taip pat tranzitu per šias šalis keliavusiems asmenims.

Keliautojams, grįžtantiems iš Australijos, Sakartvelo, Japonijos, Naujosios Zelandijos, Ruandos, Pietų Korėjos, Tailando ir Urugvajaus, šis suvaržymas netaikomas.

Rugsėjo 11 dieną izoliacijos reikalavimas buvo įvestas į Latviją vykstantiems iš Estijos.

Gegužės 15 dieną Latvijai, Lietuvai ir Estijai panaikinus viena kitai taikytus laisvo judėjimo suvaržymus, buvo susikūręs „Baltijos burbulas“.

Šių šalių piliečiams buvo leista laisvai keliauti per visas tris Baltijos valstybes; jie neturėjo izoliuotis kirtę sienas, su sąlyga, kad nebuvo išvykę už šių trijų valstybių ribų per pastarąsias 14 dienų, neturėjo laikytis karantino ir neturėjo kvėpavimo takų ligų simptomų.

„Baltijos burbulas“ pandemijos metu tapo pirmąja tokia kelionių zona 27 narių Europos Sąjungoje, siekiant paskatinti nacionalines ekonomikas.

Jis galiojo iki tol, kol Latvija įvedė apribojimus atvykstantiems iš Estijos.