Pasaulyje

2015.12.23 17:07

Rusija išleido banknotą Krymo aneksijos paminėjimui

BNS2015.12.23 17:07

Rusijos Centrinis bankas trečiadienį išleido banknotą, kuriame vaizduojami žymiausi Krymo pastatai ir paminklai, taip paminėdama pernai įvykdytą Vakarų smerkiamą šio pusiasalio aneksiją.

Šimto rublių (1,39 euro) nominalo banknotas yra „skirtas Krymo ir Sevastopolio prisijungimui prie Rusijos Federacijos“, sakoma Centrinio Banko pranešime.

Rusvai gelsvos spalvos banknote vaizduojamos garsiausios Krymo ir Sevastopolio architektūros įžymybės. Bankas išleido 20 mln. tokių banknotų, nurodoma pranešime.

Atvaizduose dar galima išvysti Rusijos imperatorienę Jekateriną II, įvairius karo paminklus ir religinius statinius.

Rusija oficialiai aneksavo Krymą 2014 metų kovą po prieštaringai vertinamo referendumo ir įvedusi ten savo specialiąsias pajėgas, kad perimtų pagrindines institucijas ir kariuomenės bazes.

Tai vyko Kijevą apėmus politiniam chaosui, kai per gatvės protestus buvo nuverstas ir iš šalies pabėgo tuometinis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

Po to Krymas ir Sevastopolis tapo dviem naujais Rusijos regionais, o Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga ėmėsi sankcijų prieš Rusiją dėl Ukrainos teritorinio vientisumo pažeidimo.

Pernai Rusijos Centrinis Bankas išleido 10 rublių nominalo monetą su Krymo atvaizdu, skirtą, pusiasalio „prisijungimui“ prie Rusijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt