Pasaulyje

2020.09.18 11:14

JAV diplomatui lankantis Taivane, Kinija nusprendė surengti karines pratybas netoli Taivano sąsiaurio

ELTA2020.09.18 11:14

Kinija paskelbė rengianti karines pratybas, kuriose bus naudojama kovinė amunicija, tuo metu, kai JAV diplomatas lankosi Taipėjuje, nepaisant Pekino grasinimų.

Pratybos yra „būtinos, siekiant susitvarkyti su dabartine situacija“ Taivano sąsiauryje, jos esą padės Kinijos Liaudies išlaisvinimo armijai (PLA) „apginti nacionalinę vienybę ir teritorinį suverenitetą“, teigė PLA atstovas, pulkininkas Zhangas Chunhui.

Kinija demokratinę Taivano valstybę laiko viena iš savo provincijų ir draudžia kitoms šalims palaikyti formalius santykius su Taipėjumi.

Nepaisant Pekino nepasitenkinimo, aukštas JAV diplomatas Keithas Krachas ketvirtadienį atvyko į Taivaną dalyvauti buvusio Taivano prezidento Lee Teng-hui atminimo ceremonijoje.

Per pastaruosius du mėnesius į Taivaną atvyko jau antras aukštas JAV pareigūnas. Anksčiau į Taivaną buvo atvykęs JAV sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų sekretorius Alexas Azaras.

Kinija savo ruožtu prieštarauja K. Kracho vizitui į Taivaną.

„Kinija griežtai prieštarauja bet kokios formos oficialiems santykiams tarp JAV ir Taivano“, – sakė Kinijos Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas Wangas Wenbinas.

Pastaraisiais metais įtampa tarp Kinijos ir JAV išaugo keliose srityse, įskaitant įtampą dėl prekybos, koronaviruso pandemijos, Kinijos karinių pajėgumų didinimo Pietų Kinijos jūroje ir Pekino politikos Honkonge bei Sindziange.