Pasaulyje

2015.12.23 07:43

Rusijos aviacijos atakos Sirijoje pražudė 200 civilių

15min.lt 2015.12.23 07:43

Organizacija „Amnesty International“ skaičiuoja, kad Rusijos aviacijos atakos Sirijoje nusinešė mažiausiai 200 civilių gyvybes, rašo BBC.

„Amnesty International“ ataskaitoje teigiama, kad šimtai civilių žuvo per Rusijos atakas, surengtas tarp rugsėjo 30 ir lapkričio 29 dienos.

Ataskaitoje pažymima, kad aukų skaičiai paremti aktyvistų ir liudininkų pasakojimais. Iš viso buvo apklausta per 16 aktyvistų ir gydytojų, ginklų ekspertai pateikė savo vertinimus, kuriuos padarė išnagrinėję atakų vaizdo įrašus.

Ataskaitoje išsamiai pateikiama šešių Rusijos atakų analizė. Joje rašome, kad, pavyzdžiui, per lapkričio 29 dienos ataką žuvo 49 civiliai. Tuomet trys Rusijos raketos nukrito Idlibo provincijoje. Pasak „Amnesty International“, atakų metu šiame regione nebuvo jokių karinių takinių.

Maskva ne kartą neigė bet kokius kaltinimus žudant Sirijos civilius, tačiau žmogaus teisių organizacija tikina, kad Rusijos veiksmai prasilenkia su tarptautinėmis žmogaus teisėmis.

Rusija Siriją atakuoti pradėjo rugsėjo 30 dieną, kuomet, anot šalies vadovų, pagalbos kreipėsi Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas.