Pasaulyje

2015.12.22 20:25

Turkija griežčiau kontroliuoja savo sienas

ELTA 2015.12.22 20:25

Turkijos pakrančių apsauga Egėjo jūroje padidino skaičių patrulių, kurie sulaiko migrantų pilnas valtis, sprunkančias į Europą, ir grąžina jas atgal į Turkiją, praneša „The New York Times“.  

Pietuose prie pasienio su Sirija Turkija stato betono sieną, kasa griovius, tveria spygliuotą tvorą ir naktimis apšviečia didelius pasienio plotus tam, kad sulaikytų gabenamas atsargas ir užsienio kovotojus, vykstančius į pagalbą „Islamo valstybei“ (IS).
 
Iš Vakarų valstybių kritikos dėl atmestinio požiūrio į prastą sienų padėtį sulaukusi Turkija galiausiai suprato, kad reikia jas sutvirtinti. 
 
Kontrabandininkai, anksčiau pelnęsi iš pagalbos IS, teigia, kad dabar viskas pasidarė sudėtingiau. Anksčiau pasienio apsauga tiesiog paleisdavo įspėjamuosius šūvius, o dabar jie taikosi tiesiai į kontrabandininkus.
 
„Kas prisiartina prie pasienio, yra nušaunamas, taip žuvo jau daug žmonių“, – sakė kontrabandininkas Omaras, sutikęs kalbėti, jei bus skelbiamas tik jo vardas.
 
Turkijos pareigūnai migrantus Egėjo jūroje pradėjo gaudyti po to, kai su Europos Sąjunga (ES) Ankarai pažadėjo finansinę paramą, skirtą šalyje esančių pabėgėlių išlaikymui.
 
Kai kurios žmonių teisių grupės teigia, kad Turkija nelegaliai sulaiko migrantus ir kartais išsiunčia juos atgal į karo zonas. Turkija teisinasi sulaikanti tik tuos migrantus, kurie yra susiję su kontrabandininkais.