Pasaulyje

2020.09.16 16:33

Baltijos šalys konkuruoja dėl Baltarusijos IT firmų

LRT.lt2020.09.16 16:33

Nuo rugpjūčio 9 d. Baltarusijos prezidento rinkimų, klestintis šios šalies IT sektorius susidūrė su interneto sutrikimais ir represijų atmosfera. Matydamos galimybę, Baltijos šalys kreipėsi į kai kurias iš 1500 firmų, kurios gali siekti perkelti savo verslus.

Tiek Latvija, tiek Lietuva ėmėsi supaprastinti darbuotojų vizų prašymo procesą. Ryga sukūrė specialią komandą, kuri nagrinės užklausas, o Lietuva pristatė internetinį paraiškų teikimo procesą. Tuo tarpu Estija nėra priėmusi jokių papildomų priemonių, skelbia šalies visuomeninis transliuotojas „ERR News“.

„Enterprise Estonia“ teikia pasiūlymus įmonėms, kurioms yra reali galimybė sukurti naujas gerai apmokamas darbo vietas Estijoje“, – ERR sakė šalies investicijų skatinimo agentūra.

„Atvežant užsienio investicijas į Estiją, reikia būti atsargiems ir užtikrintiems, kad šios įmonės sukurtų pridėtinę vertę mūsų šaliai“, – informavo agentūra.

Estijos vidaus reikalų ministerija kol kas atmetė vizų tvarkos supaprastinimą, o šalies Užsienio reikalų inisterija atsisakė komentuoti.

Estijos užsienio politikos instituto vadovė Kristi Raik ERR sakė, kad šalis „neturi tokio paties lygio ryšių su Baltarusija, kaip Lietuva“.