Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.22 16:01

Rytų Ukrainoje teroristai sulaužė Minsko susitarimą – užimta Kominternovės gyvenvietė

15min.lt 2015.12.22 16:01

Daugiau nei 100 ginkluotų Rytų Ukrainos separatistų užėmė Kominternovės gyvenvietę netoli Mariupolio. Tokią informaciją patvirtino Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) štabas, pridurdamas, kad laiko šį išpuolį „provokacija“, rašo unian.net.

„Šiandien ryte nežinomi kariniai daliniai įžengė Kominternovę. Mūsų žiniomis, jie turi tankus, šarvuotus automobilius bei kitos sunkiosios technikos, kurios dislokavimas pažeidžia Minske pasiektus susitarimus“, – sakė ATO atstovas Andrejus Mirončikas.

Jo teigimu, informacija apie šį išpuolį perduota Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojams, kurie kontroliuoja susitarimų įgyvendinimą.

„Tokiais veiksmais jie nori išprovokuoti mus atsakyti. Noriu pabrėžti, kad ATO pajėgos lieka savo pozicijose ir kol kas niekaip nereaguos į šį išpuolį, nors esame pasirengę duoti atsaką. Šiuo metu ten dirba ESBO atstovai“, – sakė A.Mirončikas.

„Ten užfiksavome penkis tankus ir penkis šarvuočius“, – aiškino jis, pridurdamas, jog gyvenvietėje yra ir apie 100 vadinamosios Donecko liaudies respublikos kovotojų.

Nepaisant to, kad jau kurį laiką kariniai veiksmai Rytų Ukrainoje sustabdyti, tačiau regione vis dar tvyro įtampa, o Ukrainos pusė kaltina Rusijos remiamus kovotojus nuolat rengiant provokacijas ir skatinant karinio konflikto atgaivinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi