Pasaulyje

2015.12.22 13:06

Į Europą atvykusių pabėgėlių skaičius perkopė milijoną

ELTA2015.12.22 13:06

Tarptautinės migracijos organizacijos (IOM) duomenimis, į Europą jūros ir sausumos keliais atvykusių pabėgėlių skaičius šiemet perkopė milijoną. Tai – keturis kartus daugiau nei 2014-aisiais, informuoja BBC.

Didžioji dauguma pabėgėlių Europą pasiekė jūra. Daugiausia prieglobsčio prašytojų atvyko iš Sirijos, Irako ir Afganistano.

IOM duomenimis, šiais metais nuskendo arba yra laikomi dingusiais 3 695 pabėgėliai.

Rekordinis Europą pasiekusių prieglobsčio prašytojų skaičius buvo pasiektas pirmadienį. Šiuo metu jį iš viso sudaro 1 005 504 pabėgėliai. Apie 455 tūkst. atvykėlių yra iš Sirijos, o daugiau nei 186 tūkst. – iš Afganistano.

Susidūrusios su milžinišku pabėgėlių srautu, kai kurios Europos Sąjungos (ES) šalys apsitvėrė tvoromis ir įvedė pasienio kontrolę, nepaisydamos Šengeno laisvo judėjimo erdvės.

Praėjusią savaitę ES sutiko padidinti išorės sienų agentūros „Frontex“ personalo skaičių Graikijoje, tapusioje pagrindiniu pabėgėlių atvykimo punktu.

Dauguma į Graikiją atvykusių pabėgėlių bando keliauti šiaurės link per Balkanų šalis, tačiau Makedonija šiuo metu atsisako iš Graikijos įsileisti asmenis, atvykusius ne iš karo zonų.

Praėjusią savaitę Jungtinės Tautos (JT) įspėjo, kad priverstinai perkeltų žmonių skaičius pasaulyje šiemet gerokai viršys 60 milijonų.