Pasaulyje

2020.09.16 10:02

Šimtai žydų piligrimų įstrigo Baltarusijos ir Ukrainos pasienyje

Ukraina kaltina Baltarusiją aštrinant įtampą
LRT.lt2020.09.16 10:02

Nepaisydami koronaviruso apribojimų šimtai chasidų žydų leidosi į piligriminę kelionę į Ukrainą ir įstrigo pasienyje, po to, kai Baltarusijos pasieniečiai juos praleido, o ukrainiečiai – ne, rašo „Reuters“.

Daugelis piligrimų, tarp kurių buvo ir vaikų, praleido naktį ant kelio pasienio ruože. Pranešama, kad Baltarusijos–Ukrainos pasienyje yra įstrigę apie 700 žydų piligrimų dėl koronaviruso apribojimų, draudžiančių jiems patekti į Ukrainą.

„Padėtis kontroliuojama“, – žurnalistams sakė Ukrainos pasienio pareigūnas Oleksandras Pavlikas ir pridūrė, kad piligrimams buvo duota maisto ir vandens.

Baltarusijos valstybinės naujienų agentūra „BelTA“ rašo, kad piligrimams, įstrigusiems tarp Baltarusijos ir Ukrainos, bus suteiktos apgyvendinimo vietos.

Ukraina kaltina Baltarusiją aštrinant įtampą

Ukrainos prezidentūra trečiadienį apkaltino Baltarusiją aštrinant įtampą palei bendrą sieną, Kijevui dėl kelionių apribojimų, įvestų kovojant su koronavirusu, uždraudus įvažiuoti daugiau nei 1 000 žydų chasidų piligrimų.

„Raginame Baltarusijos valdžią liautis kelti papildomą įtampą pasienyje“, – nurodoma prezidentūros pareiškime.

Jame Baltarusija kaltinama suteikiant piligrimams tuščių vilčių, kad jiems bus leista patekti į Ukrainos teritoriją.

Ukraina per pastarąsias savaites fiksavo rekordinius naujų koronaviruso atvejų skaičius, todėl rugpjūčio 26 d. – rugsėjo 28 d. dėl epidemijos uždrausta atvykti užsieniečiams. Draudimas iš dalies yra susijęs su piligrimais, kurie atvyksta iš Izraelio, nes baiminamasi naujo koronaviruso židinio.

Kiekvienais žydų naujaisiais metais dešimtys tūkstančių žydų chasidų vykdo piligriminę kelionę į centrinį Ukrainos miestą Umaną aplankyti rabino Nachmano iš Breslovo kapo, kuris atgaivino hasidų judėjimą ir mirė 1810 m.

Šiemet žydų Naujųjų metų šventės vyksta rugsėjo 18–20 dienomis.