Pasaulyje

2020.09.16 08:15

Shinzo Abe oficialiai pasitraukė: Japonijos parlamentas patvirtino Yoshihide Sugą naujuoju šalies premjeru

atnaujinta 08.32
ELTA, BNS2020.09.16 08:15

Japonijos parlamentas trečiadienį išrinko buvusį ministrų kabineto vyriausiąjį sekretorių Yoshihide Sugą naujuoju šalies premjeru.

Tikimasi, kad Y. Suga laikysis panašios politikos, kaip ir jo pirmtakas Shinzo Abe, kuris buvo ilgiausiai pareigas ėjusiu Japonijos premjeru istorijoje.

„Pagal rezultatus, mūsų rūmai nusprendė išrinkti Yoshihide Sugą premjeru“, – suskaičiavus balsavimo rezultatus paskelbė žemųjų parlamento rūmų pirmininkas Tadamori Oshima.

71-erių Y. Suga sulaukė 314 iš 462 parlamentarų palaikymo žemuosiuose parlamento rūmuose, kuriuose jo Liberalų demokratų partija (LDP) kartu su partneriais sudaro valdančiąją daugumą.

Y. Suga žemai nusilenkė parlamentarams pradėjus ploti po rezultatų paskelbimo, tačiau kol kas komentarų nepateikė.

Manoma, kad vėliau trečiadienį Y. Suga pristatys savo Vyriausybės sudėtį. Vietos žiniasklaida praneša, kad jis nekeis kai kurių ministrų iš Sh. Abe Vyriausybės.

Y. Suga teigė, kad pagrindiniai jo prioritetai bus koronaviruso pandemijos suvaldymas ir Japonijos ekonomikos skatinimas. Jis taip pat pažadėjo tęsti pagrindines Sh. Abės politikos programas.

Japonijos premjeras S. Abe ir jo Vyriausybė trečiadienį atsistatydino, užleisdamas vietą jo politiniam įpėdiniui.

Sh. Abe, ilgiausiai dirbęs Japonijos premjeras, praėjusį mėnesį paskelbė, kad atsistatydina dėl sveikatos problemų.

Vyriausiasis ministrų kabineto sekretorius Y. Suga, ilgą laiką laikytas Sh. Abe dešiniąja ranka, pirmadienį buvo išrinktas naujuoju valdančiosios Liberalų demokratų partijos (LDP), turinčios daugumą parlamente, lyderiu, tad beveik neabejotinai per parlamento trečiadienio balsavimą bus išrinktas naujuoju premjeru.