Pasaulyje

2020.09.15 21:08

Tūkstančiai pabėgėlių Graikijos Lesbo saloje atsisako keltis į naują stovyklą

ELTA2020.09.15 21:08

Tūkstančiai migrantų, kurie po gaisro Morijos pabėgėlių stovykloje Graikijos Lesbo saloje neteko pastogės, atsisako keltis į naują apgyvendinimo vietą, praneša agentūra „Reuters“.

Vietoj to jie antradienį vėl reikalavo galimybės palikti salą. „Jie nori išvykti iš salos“, - sakė policijos atstovas.

Daugiau kaip 12 000 žmonių, pirmiausiai – iš Afganistano, Sirijos ir Afrikos, gyveno visiškai perpildytoje Morijos pabėgėlių stovykloje. Po praėjusios savaitės trečiadienį kilusio gaisro dauguma jų ir toliau būna čia be stogo virš galvos, sanitarinių mazgų ir maisto.

Į naują laikiną stovyklą Kara Tepės regione, kurioje įengta 5 000 lovų, iki šiol sutiko persikelti tik 1 000 žmonių, pranešė vyriausybė. Tūkstančiai kitų – vyrų, moterų ir vaikų – naktį praleido kelkraštyje. Jie baiminasi, kad naujoje stovykloje gyvenimo sąlygos bus tokios pat blogis kaip Morijoje ir tikisi, kad jiems pavyks išvykti iš salos.

„Niekas nepaliks Lesbo prieš tai nepabuvę laikinoje stovykloje“, – radijo stočiai „Skai“ sakė piliečių apsaugos ministras Michalisas Chrisohoidisas. Savaitgalį premjeras Kyriakosas Mitsotakisas teigė, kad bet kokiu atveju Lesbo saloje vėl iškils nuolatinė stovykla pabėgėliams, kuri pakeis liepsnų nusiaubtą Moriją.

Graikijos žinybos pareiškė, kad nebus masiško pabėgėlių perkėlimo į žemyninę dalį ir kad visi migrantai turės keliauti į naują stovyklą Lesbo saloje.