Pasaulyje

2015.12.21 17:23

Belgijoje sulaikyti su išpuoliais Paryžiuje siejami įtariamieji

BNS 2015.12.21 17:23

Belgijoje per virtinę areštų suimti iš viso penki asmenys, tarp kurių yra ir du broliai; visi jie siejami su praėjusį mėnesį Paryžiuje įvykusiais išpuoliais pranešė pirmadienį prokuratūra.

Du broliai ir trečias asmuo buvo suimti sekmadienį per reidą viename namų netoli pagrindinio turistų lankomo rajono Briuselio centre, nurodoma prokuratūros pranešime.

„Kruopščia pokalbių telefonu analize buvo pagrįsta krata šiame name“,– sakoma pranešime bei priduriama, kad minimas trečiasis asmuo yra „abiejų brolių draugas“.

Pasak prokurorų, dar du vyrai buvo suimti pirmadienį, darant kratą Lakene, šiauriniame Briuselio priemiestyje netoli karališkosios šeimos rūmų ir turistų lankomo objekto „Atomium“.

Beje, pranešime pažymima, kad per kratą nerasta nei sprogmenų, nei ginklų; nė vieno suimtųjų tapatybė nenurodoma.

Belgų policija vis dar aktyviai ieško Briuselyje gimusio 26-erių Salaho Abdeslamo, kuris įtariamas esąs pagrindinis išpuolių Paryžiuje veikėjas.

Jis, praėjus vos kelioms valandoms po teroro išpuolių, bėgdamas į Belgiją, dar Prancūzijoje kirto tris policijos kontrolės postus ir atvyko į Briuselį, sekmadienį pranešė belgų tyrėjams artimas šaltinis.