Pasaulyje

2015.12.21 11:25

JAV prezidento posto siekiantis D. Trumpas teisino V. Putiną

BNS 2015.12.21 11:25

JAV prezidentu siekiantis tapti respublikonų palaikomas milijardierius Donaldas Trumpas sekmadienį teisino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, sakydamas, jog būtų „bjauru“, jeigu būtų įrodyta, kad Kremliaus vadovas iš tikrųjų nurodė nužudyti kai kuriuos opozicijos žurnalistus, kaip jį kaltino Amerikos televizijos.

Tačiau D.Trumpas prašė televizijos laidos vedėjo, su kuriuo kalbėjosi, pirmiausiai „įrodyti“ tokius kaltinimus.

D.Trumpas šiuos komentarus išsakė praėjus kelioms dienoms po to, kai kitos televizijos pokalbių laidos vedėjas jo paklausė, ką nekilnojamojo turto magnatas galvoja apie V.Putiną, kuris „žudo žurnalistus ir politinius oponentus bei veržiasi į (kitas) šalis“.

D.Trumpas greitai atsakė: „Manau, mūsų šalis irgi vykdo apsčiai žudymų“.

Kai buvo paprašytas pakomentuoti tą temą televizijos ABC sekmadieninėje laidoje „This Week“, D.Trumpas teisino V.Putiną, kurio reputaciją temdo kaltinimai, siejantys jį su kai kurių Rusijos žurnalistų nužudymais.

„Manau, bjauru, jeigu tai iš tikrųjų vyko, bet nemačiau jokių įrodymų, kad jis nužudė kažką iš žurnalistų“, – sakė jis.

„Kai sakote, kad žmogus žudė žurnalistus, norėčiau, kad tai įrodytumėte. Nesu matęs jokios informacijos arba kokių nors įrodymų, kad jis žudė žurnalistus“, – D.Trumpas sakė laidos vedėjui George`ui Stephanopoulos, kuris paminėjo įtarimus, kad V.Putinas susijęs su Rusijos tiriamosios žurnalistikos reporterės Anos Politkovskajos nužudymu 2006 metais.

Paprašytas paaiškinti savo pareiškimą, kad „mūsų šalis irgi vykdo apsčiai žudymų“, D.Trumpas paleido kritikos strėlę į savo varžovę – demokratų prezidento rinkimų kampanijos favoritę.

„Manau Hillary Clinton, kai ji buvo valstybės sekretorė, priėmė kai kurių siaubingų, siaubingų sprendimų, ir žuvo tūkstančių tūkstančiai, netgi šimtai tūkstančių žmonių“, – sakė jis.

Paprašytas paaiškinti išsamiau, D.Trumpas pridūrė: „Pažiūrėkite, ką mes darome Artimuosiuose Rytuose. Mes įžengėme į Iraką – mums nereikėjo to daryti.“

D.Trumpo požiūris į V.Putiną atsidūrė dėmesio centre ketvirtadienį, kai Rusijos prezidentas per savo metinę konferenciją Maskvoje amerikietį milijardierių apibūdino kaip „labai ryškų, neabejotinai talentingą“.

Kitą rytą D.Trumpas atsidėkojo tuo pačiu, girdamas V.Putiną per tą pačią televizijos pokalbių laidą, kurioje jis apkaltino Jungtines Valstijas vykdant žudymus.

„Manau, jis yra stiprus lyderis, jis yra galingas lyderis, – pareiškė D.Trumpas. – Visada gerai, kai žmonės tave vadina gabiu, ypač kai tas žmogus vadovauja Rusijai.“