Pasaulyje

2015.12.21 09:45

V. Putinas: Maskva nenori atkurti Sovietų Sąjungos

BNS2015.12.21 09:45

Rusija nesistengia atkurti Sovietų Sąjungos, prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė sekmadienį parodytame dokumentiniame filme, bet pagrindinė problema – kad „niekas nenori mumis tikėti“.

Nuo Ukrainos krizės pradžios, kai prorusiškas lyderis Viktoras Janukovyčius buvo nuverstas proeuropietiškai nusiteikusių demonstrantų, Maskva apkaltino Vakarų šalis naudojant „sulaikymo politiką“, primenančią Šaltojo karo laikus.

„Kalbant apie Ukrainą ir apskritai apie posovietinę erdvę, esu įsitikinęs, kad mūsų partnerių – ir europiečių, ir amerikiečių – pozicija susijusi ne su Ukrainos interesų gynimu, o su mėginimus sutrukdyti Sovietų Sąjungos atkūrimui“, – V.Putinas sako duodamas interviu, kuris buvo įtrauktas į dokumentinį filmą „Pasaulio tvarka“ (Miroporiadok), parodytą televizijos „Rossija 1“.

„Ir niekas nenori mumis tikėti, kad mes neturime tikslo atkurti Sovietų Sąjungos“, – pridūrė Kremliaus vadovas.

„Netgi hipotetinė galimybė suvienyti Rusijos ir Ukrainos pastangas šiuolaikinių procesų pagrindu – visų pirma ekonominės integracijos, kuri neabejotinai darytų Rusiją ir Ukrainą konkurencingesnėmis pasaulio ekonomikoje – ... neduoda gerai ir giliai išsimiegoti mūsų partneriams“, - sakė jis.

„Manau, kad pagrindinis uždavinys – neleisti suvienyti šių pastangų. Juk ne paslaptis, kad (Vakarų šalys) darė viską, kad nebūtų sukurta Vieningoji ekonominė erdvė; juk iki šiol (jos) nenorėjo kalbėtis netgi su Eurazijos Ekonomine Sąjunga kaip su visaverte tarptautinio gyvenimo dalyve. Kažkodėl Europos Sąjungą galima kurti, o Eurazijos Sąjungos – ne“, – sakė V.Putinas.

Rusijos lyderis pastebėjo, kad „suvokimas, jog tokia pozicija yra destruktyvi, mūsų partneriams vis dėlto ateina“.

V.Putinas šiame dokumentiniame filme taip pat pakartojo kritiką Vakarų šalims dėl jų intervencijų Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose.

„Negalima tiesiog primesti savos demokratijos versijos – gėrio ir blogio (supratimo) – kitų kultūrų žmonėms, išpažįstantiems kitas religijas ir turintiems kitokias tradicijas – tokiu mechanišku, automatiniu būdu“, – aiškino jis.

„Akivaizdu, kad (Vakarų šalys) laiko save neklystančiomis, bet kai ateina laikas prisiimti atsakomybę, jos dingsta“, – pridūrė prezidentas.