Pasaulyje

2015.12.21 11:40

Po rinkimų Ispanijoje – nežinomybė

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.21 11:40

Ispanijos parlamento rinkimuose sekmadienį daugiausiai balsų, kaip ir tikėtasi, gavo valdančioji konservatyvi Liaudies partija, bet ji neteko turėtos daugumos (186 vietos parlamente), tad laukia nežinomybė.

Ispanijos premjero Mariano Rajoy‘aus vadovaujama Liaudies partija, sugebėjusi išvesti šalį iš gilios krizės, sprendžiant iš pirmadienį skelbiamų preliminarių duomenų, gavo apie 27 procentus balsų – 123 vietas. Parlamente iki daugumos jai trūks nuo 50 vietų.

Rinkėjai sudavė skaudų smūgį dešimtmečius veikusiai dviejų partijų sistemai, kai valdžioje keisdavosi konservatoriai ir socialistai.

Opozicijoje esantys Socialistai – antri su 90 vietų. Trečioje – staigmeną pateikusi ultrakairioji, su Graikijos „Syriza“ susijusi „Podemos“ („Mes galime“) partija su 69 vietomis, ketvirtoje – centro dešinioji „Ciudadanos“ („Piliečiai“) su 40 vietų, rodo preliminarūs duomenys.

Tad į politinę areną įsiveržusios dvi naujosios partijos patvirtino, kad tampa jėgomis, su kuriomis senbuvės turės skaitytis.

Rinkėjų aktyvumas siekė 73,2 proc. ir buvo didesnis nei 2011-aisiais (68,9).

Rezultatai patvirtino prognozes, kad derybos dėl šalyje neįprastos koalicijos gali trukti ilgai ir būti sunkios, nes įmanomi visi scenarijai – ir koalicinės centro dešinės arba kairės vyriausybės, ir mažumos kabinetas, ir nauji rinkimai.