Pasaulyje

2015.12.20 14:07

Aiški JAV demokratų lyderė – H. Clinton

Jungtinėse Valstijose paskutinius šių metų debatus surengė ir demokratų pretendentai į prezidento postą, šioje partijoje aiški lyderė lieka Hillary Clinton.

Demokratų politikų taikinyje atsidūręs respublikonų favoritas Donaldas Trumpas, raginantis uždrausti įvažiuoti į šalį musulmonams. Debatų dalyviai ragino džihadistus įveikti be nereikalingos diskriminacijos ir niekinimo.

Aštresnių ginčų sukėlė Sirijos krizė – abu toli atsiliekantys varžovai kaltino H. Clinton pernelyg skubant ten siųsti Amerikos pajėgas. Ji pareiškė remianti prezidento politiką rasti diplomatinį sprendimą.

Po šaudynių Kalifornijoje aptariant ginklų kontrolę, autsaideris Martinas O`Malley kritikavo konkurentus, kad šie per vėlai pripažino būtinybę riboti jų pardavimą. Be to, H. Clinton sulaukė atsiprašymo iš pagrindinio varžovo: kairiųjų pažiūrų Bernie Sandersas atsiprašė, kad jo kampanijos darbuotojai pavogė informacijos apie rinkėjus iš favoritės rinkimų štabo.

Demokratų rėmėjai Ajovoje jau po pusantro mėnesio rinksis, kurį iš pretendentų nori matyti partijos kandidatu per prezidento rinkimus lapkritį.