Pasaulyje

2015.12.20 18:49

„Air France“ vadovas pareiškė, jog incidentas kilo dėl klaidingo bombos pavojaus

LRT RADIJAS, 15min.lt, LRT.lt 2015.12.20 18:49

Atvykę sprogmenų ekspertai ištyrė paketą. Kenijos oro uostų tarnyba paskelbė, kad įtartinas paketas, rastas „Air France“ lėktuve, buvo sprogmuo. Bendrovės „Air France“ vadovas pareiškė, jog incidentas, kai Kenijoje ryte turėjo nenumatytai tūpti vienas iš jų lėktuvų, kilo dėl klaidingo bombos pavojaus. 

Pavojaus būta netikro – šią popietę Prancūzijos skrydžių bendrovės „Air France“ vadovybė pranešė, kad neva bomba buvo į ją panašus daiktas, padarytas iš kartono bei popieriaus ir į laikrodį panašaus dalyko. Jis buvę nekenksmingas. Dar nežinoma, ar įtarimų sukėlęs daiktas buvo įsineštas, ar vieno, o gal kelių keleivių padarytas jau lėktuve.

Šį rytmetį Mombasos tarptautinio oro uosto vadovybė teigė, kad tai buvusi bomba – ji, esą, išgabenta susprogdinti į saugią vietą už oro uosto. Po keturių valandų pranešimas buvo pakeistas – vietoj bombos kalbėta apie įtartiną objektą.

Skubos tvarka nutupdytu lėktuvu skrido 459 keleiviai ir 14 įgulos narių.

Atvykę sprogmenų ekspertai ištyrė paketą. Kenijos oro uostų tarnyba paskelbė, kad tai buvo sprogmuo.

„Kenijos Saugumas užkirsto kelią sprogimui „Air France“, – pranešė ji. – Kenijos sprogmenų ekspertai Moi tarptautiniame oro uoste Mombasoje lėktuve rado bombą. Sprogmuo išgabentas į saugią vietą už oro uosto ribų.“

Kenijos saugumo tarnyba apklausė keleivius, ir jai įtarimų sukėlė du asmenys.

Kaip skelbta anksčiau, įtartimų sukėlusi dėžė su popieriaus skutais ir laikmačiu buvo rasta orlaivio, skridusio iš Mauricijaus į Paryžių, tualeto kabinoje. „Boeinge" skrido 473 žmonės. „Air France” lėktuvas skrido iš Mauricijaus salos į Paryžių. Sprogmens ieškojo karinio jūrų laivyno ir policijos sprogmenų ekspertai.