Pasaulyje

2015.12.20 09:53

Ispanijoje vyksta parlamento rinkimai

ELTA 2015.12.20 09:53

Ispanijoje sekmadienį vyksta parlamento rinkimai. Prognozuojama, kad pirmą kartą nuo Franco diktatūros pabaigos prieš 40 metų nei konservatoriai, nei socialistai juose negaus absoliučios balsų daugumos. Balsavimo teisę šalyje turi 36,5 mln. piliečių.

Apklausos rodo, kad ministro pirmininko Mariano Rajoy konservatyvi Liaudies partija (PP) patirs didelių nuostolių, tačiau vis tiek liks stipriausia jėga parlamente. Į jį be PP ir socialistų turėtų pateikti dvi naujos partijos, kurios savo atstovų iki šiol neturėjo. Todėl rinkimų nugalėtojai teks sudaryti koaliciją arba formuoti mažumos vyriausybę.

Įprastos politinės sistemos kortas Ispanijoje maišo kairysis judėjimas „Podemos“, siekiantis, kad būtų užbaigta taupymo politika, ir verslui palanki „Ciudadanos“ partija (Piliečiai).

Premjeras M. Rajoy pabrėžė, kad tik konservatorių pergalė garantuos Ispanijos stabilumą. Alternatyva esą yra valdančioji koalicija iš aštuonių ar devynių partijų, kuri sužlugdys šalį.

Nepaisant pastarojo ekonomikos atsigavimo, Ispanijoje nedarbas vis dar didelis – siekia per 20 proc. Be to, šaliai nepavyksta įveikti korupcijos.