Pasaulyje

2015.12.20 09:06

Turkija išveda karius iš Irako

ELTA 2015.12.20 09:06

Po atitinkamo JAV prezidento Baracko Obamos raginimo Ankara šeštadienį paskelbė išvesianti turkų pajėgas iš Šiaurės Irako, praneša agentūra AFP.

Turkijos užsienio reikalų ministerija vakare išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad Turkija, atsižvelgdama į irakiečių pusės abejones, tęs pradėtą savo karių išvedimo iš Šiaurės Irako Mosulo provincijos procesą.

Baltųjų rūmų duomenimis, B. Obama per pokalbį telefonu su Turkijos prezidentu Recepu Tayyip Erdoganu penktadienį pareikalavo papildomų žingsnių, kad būtų sumažinta įtampa su Irako vyriausybe. Ankara esą privalo gerbti Irako suverenumą ir teritorinį integralumą.

Turkija mėnesio pradžioje Šiaurės Irake dislokavo šimtus karių, taip pat tankų. Daliniai turėjo saugoti turkų karius, kurie čia kovai su „Islamo valstybės“ (IS) ekstremistais apmoko kurdų pešmergų kovotojus bei savanorius sunitus iš Irako.

Tačiau centrinė Irako vyriausybė pareiškė, kad karių nusiuntimas nebuvo su ja suderintas. Praėjusį pirmadienį Turkijos vyriausybė dalį pajėgų išvedė.