Pasaulyje

2015.12.19 18:29

Sniego lavina Norvegijoje: yra žuvusių

BNS, 15min.lt2015.12.19 18:29

Vienas žmogus žuvo, dar mažiausiai 9 sužeisti, šeštadienį lavinai palaidojus po sniegu apie 10 namų Svalbardo salyne Norvegijos arktiniame regione, pranešė vietos pareigūnai.

„Keli žmonės sužeisti ir hospitalizuoti. Dar keli žmonės dingo, – sakoma to regiono administracijos tinklalapyje. – Visi prieinami žmogiškieji ištekliai mobilizuoti gelbėjimo operacijai.“

AP naujientų agentūros teigimu, mažiausiai vienas vyras žuvo.

Gelbėjimo tarnybų atstovas nurodė, kad į ligoninę atvežti keturi suaugusieji ir du vaikai, bet jų būklė nekelia pavojaus gyvybei.

Vietos ligoninės atstovas pranešė, kad į ją atvežti 9 žmonės, iš jų 4 – vaikai. Pasak jo, dviejų vaikų ir vieno suaugusiųjų būklės – rimtos.

Apie 10 ryškiomis spalvomis nudažytų namelių, būdingų šiam salynui, užvertė sniego masė, užgriuvusi apie 11 val. vietos (12 val. Lietuvos) laiku.

Pasak liudininkų, sniego srautas nunešė ant kalvų šlaitų buvusius namelius apie 20 metrų.

„Čia visiškas chaosas“, – skundėsi moteris.

Vietos gyventoja Kine Bakkeli sakė visuomeninei televizijai NRK, kad sugebėjo ištrūkti pro namo langą. „Čia visiškas chaosas“, – skundėsi ji.

Gelbėtojai, policininkai ir vietos gyventojai darbavosi kastuvais, kad pasiektų namelius, storai užverstus sniegu, tikėdamiesi surasi dingusiuosius.

Kol kas nežinoma, kiek žmonių dingo.

Gydytojų grupė ruošiasi išvykti iš Trumsės miesto Norvegijos žemyninėje dalyje į Longjyrbieną, pagrindinį Svalbardo miestą.

Nukentėjusieji įkurdinti viename jaunimo centre ir miestelio bažnyčioje.

Nuo penktadienio Svalbarde siautė audra, vietos pareigūnai perspėjo žmones saugotis smarkių vėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt