Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.21 08:44

Rusija nori tarpininkauti tiesioginėms deryboms Sirijoje

ELTA 2013.02.21 08:44

Rusija ir Arabų Lyga teigia, kad nori tarpininkauti tiesioginėms Sirijos vyriausybės ir opozicijos deryboms, skelbia BBC.

Rusija ir Arabų Lyga teigia, kad nori tarpininkauti tiesioginėms Sirijos vyriausybės ir opozicijos deryboms, skelbia BBC.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad reikia nutraukti Sirijos pilietinį karą, nes smurtas yra „kelias į niekur“. Nuo sukilimo prieš prezidentą Basharą al Assadą pradžios 2011 metų kovo mėnesį jau žuvo apie 70 tūkst. žmonių.

S. Lavrovas sakė, kad Kremlius ir Arabų lyga nori užmegzti tiesioginį ryšį tarp Sirijos vyriausybės ir opozicijos. Kalbėdamas Maskvoje, kur susitiko su Arabų Lygos atstovais ir kelių arabų šalių užsienio reikalų ministrais, S. Lavrovas sakė, kad sėsti prie derybų stalo yra vienintelis būdas nutraukti konfliktą nepridarant Sirijai nepataisomos žalos. Rusijos ir Arabų Lygos prioritetas yra sukurti pereinamojo laikotarpio vyriausybę ir nutraukti smurtą. Pasak jų, deryboms neiškeltos jokios sąlygos.

Šis pasiūlymas nesulaukė Sirijos opozicijos entuziazmo. Opozicijos koalicija nesutinka derėtis su režimo nariais, kol iš posto nepasitrauks B. al Assadas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi