Pasaulyje

2015.12.19 13:42

B. Obama susitiko su San Bernardino žudynių aukų šeimomis

BNS 2015.12.19 13:42

JAV prezidentas Barackas Obama penktadienio vakarą susitiko su San Bernardino žudynių aukų artimaisiais, sakydamas, kad jie atstovauja stiprybei, vienybei ir meilei, gyvuojančiai Jungtinėse Valstijose.

B. Obama, kurį lydėjo žmona Michelle, taip pat gyrė žuvusiųjų artimųjų pastangas skatinti toleranciją po šio išpuolio.

Žudynės, per kurias gruodžio 2-ąją žuvo 14 žmonių, sužeista mažiausiai 22, tiriamos kaip teroro ataka.

B. Obama užsuko į Kaliforniją vykdamas atostogauti į Havajus su savo šeima. Prezidentas beveik tris valandas bendravo su žmonėmis, praradusiais artimuosius, taip pat su specialiųjų tarnybų pareigūnais, kurie pirmieji atskubėjo į žudynių vietą.

„Kad ir kaip šiuo metu būtų sunku jiems ir visai šiai bendruomenei, jie atspindi taip pat ir stiprybę, vienybę ir meilę šioje bendruomenėje ir šioje šalyje“, – pabrėžė B. Obama.

„Žengdami į šventinį laikotarpį – net jeigu esame budrūs, siekdami neleisti, kad vėl būtų teroristinių atakų, net jeigu tvirtiname, kad negalime taikstytis su masiniu šaudymu viešose vietose, darbo ir maldos vietose – turime sau priminti apie egzistuojantį visaapimantį gėrį.“

Kalbėdamas Indian Springso vidurinėje mokykloje B. Obama pridūrė, kad San Bernardino atakos aukų artimieji, kad ir ką jiems teko patirti, „negalėtų būti labiau įkvepiantys, labiau didžiuotis savo mylimais žmonėmis ir tvirčiau nusiteikę, kad iš šios tragedijos išeis kažkas gera“.

„Ir daugelis jų jau imasi iniciatyvos ištiesti ranką, pasisakyti už bendrystę ir toleranciją bei pagarbų elgesį su žmonėmis, – pažymėjo jis. – Tai primena, kas yra gera šioje šalyje.“

Žudynių San Bernardino socialinės rūpybos centre kaltininkai buvo radikalizuotų musulmonų sutuoktinių pora – Jungtinėse Valstijose gimęs Syedas Farookas ir jo pakistanietė žmona Tashfeen Malik.