Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.19 09:36

B. Obama paragino Turkijos prezidentą išvesti karius iš Irako

ELTA 2015.12.19 09:36

JAV prezidentas Barackas Obama paragino Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą tęsti Turkijos karių išvedimą iš šiaurinio Irako, praneša BBC, remdamasi Baltųjų rūmų spaudos tarnyba.

Kaip nurodoma pranešime, per telefoninį pokalbį su R. T. Erdoganu B. Obama paragino jį imtis priemonių siekiant sumažinti įtampą Irake.

JAV prezidentas taip pat paragino Turkijos valdžią gerbti Irako suverenitetą ir teritorinį vientisumą.

Šalių vadovai taip pat aptarė kovą su ekstremistine grupuote „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje ir priemones paremti nuosaikiąją Sirijos opoziciją, informuoja Baltieji rūmai.

Praėjusią savaitę R. T. Erdoganas pavadino neteisingu Bagdado kreipimąsi į Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybą reikalaujant priversti Turkijos valdžią išvesti karius iš šiaurinio Irako. 

Kaip jau skelbta, Irako vyriausybė kreipėsi į JT Saugumo Tarybą reikalaudama, kad Turkija atitrauktų pajėgas. Ankara savo veiksmus gynė teigdama, kad tai yra įprastinė kariškių rotacija karinėje stovykloje. Tačiau praėjusį penktadienį Turkijos premjero Ahmeto Davutoglu kabinetas pranešė, kad po pokalbio su Irako pareigūnais buvo nuspręsta imtis pokyčių Bašikos stovykloje. Šios savaitės pradžioje pranešta, kad Turkija atšaukė dalį karių, dislokuotų Irako karinėje bazėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi