Pasaulyje

2015.12.18 16:13

Lenkijoje valdžios atstovai veržėsi į NATO kontržvalgybos biurą

15min.lt2015.12.18 16:13

Lenkiją sukrėtė dar vienas naujosios šalies valdžios sukeltas skandalas. Paaiškėjo, kad valdančiosios Jaroslawo Kaczynskio „Įstatymo ir teisingumo“ partijos atsiųsti pareigūnai vidurnaktį bandė patekti į NATO kontržvalgybos būstinę Varšuvoje, rašo qz.com. 

„Turbūt pirmą kartą NATO istorijoje nutiko toks atvejis, kai šalis narė bandė įsiveržti į NATO priklausantį pastatą“, – teigė buvęs Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas. Jis šį incidentą pavadino „absoliučiu skandalu“.

Buvęs kontržvalgybos centro vadovas Krzysztofas Dusza teigė, kad Gynybos ministerijos atstovai į patalpas bandė patekti apie 1 valandą 30 minučių nakties, naudodamiesi padirbtu raktu.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis plačiau šios informacijos nekomentavo, tačiau pabrėžė, kad pareigūnai bandė patekti į pastatą, nes kai kurie jo atstovai „yra praradę teisę dirbti su slapta informacija“. Skelbiama, kad su pareigūnais į NATO kontržvalgybos centrą buvo atvykęs ir laikinasis jo vadovas Robertas Bala.

„Visa tai buvo galima padaryti pagal įstatymus, o ne braunantis naktį“, – pažymėjo T.Siemoniakas.

Tai jau ne pirmas skandalas, lydintis šią naująją Lenkijos valdžią.

Lenkijos konservatyviosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) vyriausybė dirba dar tik kelias savaites, bet jau spėjo pakeisti šalies slaptųjų tarnybų vadovus.

Euroskeptiška PiS, vadovaujama buvusio premjero Jaroslawo Kaczynskio, taip pat planuoja pertvarkyti valstybinę žiniasklaidą, o šiuo metu yra nusitaikiusi į Konstitucinį Tribunolą.

Politinė įtampa padidėjo dėl PiS pastangų paskirti savo pasirinktus penkis teisėjus į 15 narių turinčią aukščiausiąją teismo instituciją ir atsisakė pripažinti teisėjus, paskirtus ankstesnės sudėties parlamento, kai valdžioje buvo liberali partija Pilietinė platforma (PO).