Pasaulyje

2015.12.18 09:24

Farmacijos bendrovės vadovas M. Shkrelis sulaikytas dėl kaltinimų sukčiavimu

ELTA2015.12.18 09:24

Farmacijos bendrovių vadovas Martin Shkrelis, sukėlęs pasipiktinimą dėl padidintų vaistų nuo AIDS kainų, kategoriškai neigia kaltinimus sukčiavimu, informuoja BBC, remdamasi M. Shkrelio atstovais.

M. Shkrelis kaltinamas sukčiavimais, susijusiais su savo anksčiau vadovaujama farmacijos bendrove „Rethropin“ ir rizikos draudimo fondu „MSMB Capital Management“, kurioje dirbo fondo vadybininku.

Šiuo metu jis eina bendrovės „Turing Pharmaceuticals“ generalinio direktoriaus pareigas.

M. Shkrelį sulaikė FTB pareigūnai. Vėliau jis buvo paleistas už užstatą.

Anot M. Shkrelio atstovo, vyras tikisi, kad „jo kaltinimų nepagrįstumas bus įrodytas“.

M. Shkrelis buvo apkaltintas sukūręs „sukčiavimo schemą“, pagal kurią „Rethropin“ lėšos buvo nelegaliai naudojamos padengti skoloms po to, kai MSMB prarado milijonus dolerių.

Per spaudos konferenciją ketvirtadienį JAV prokuroras Robertas Caperis pareiškė: „M. Shkrelis dalyvavo daugybėje schemų, siekdamas įvairiomis apgaulėmis ir gudrybėmis įvilioti į spąstus investuotojus“.

FTB prokurorai tvirtina, kad M. Shkrelis gudrybėmis išviliojo iš bendrovės investuotojų 11 mln. dolerių.

Be to, JAV vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) apkaltino jį apgaudinėjus ir jo rizikos draudimo fondo investuotojus ir bandžius nuslėpti prastus investicinius sprendimus.

FTB tyrimas pradėtas dar sausį, kai „Rethropin“ pranešė gavusi teismo šaukimą – prokurorai ieškojo informacijos apie bendrovės ryšius su M. Shkreliu.

„Rethropin“, kurią M. Shkrelis įsteigė 2011 metais, šių metų rugpjūtį padavė į teismą savo buvusį viršininką dėl neteisėto bendrovės lėšų panaudojimo.

„Rethropin“ valdybos nariai nusprendė pašalinti M. Shkrelį iš generalinio direktoriaus pareigų 2014 m. rugsėjį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.