Pasaulyje

2015.12.17 17:59

Atnaujinami reguliarūs skrydžiai tarp JAV ir Kubos

BNS 2015.12.17 17:59

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) ketvirtadienį paskelbė apie reguliarių skrydžių į Kubą ir iš jos atnaujinimą, – žengtas dar vienas istorinio santykių šiltėjimo žingsnis.

„Gruodžio 16 dieną Jungtinės Valstijos ir Kuba pasiekė dvišalį susitarimą įvesti planines oro transporto paslaugas tarp šių dviejų valstybių“, – sakoma Valstybės departamento pranešime.

„JAV įstatymai vis dar tebedraudžia keliauti į Kubą turizmo tikslais“, – dar pažymima tekste, kuris paskelbtas praėjus lygiai metams nuo diplomatinių santykių atkūrimo tarp šių šalių.

Prieš metus abu prezidentai, Barackas Obama ir Raulis Castro paskelbė apie planus atgaivinti visaverčius diplomatinius santykius po pusės šimtmečio priešiškumo, įsišaknijusio dar Šaltojo karo laikmečiu.

Tiesa, kol kas įstatymiškai JAV prekybos embargas Kubai tebegalioja, taip pat ir draudimas amerikiečiams leistis į turistines keliones Kubon.

„Stipresni civilinės aviacijos ryšiai padės plėtoti leistinas keliones tarp abiejų šalių“, –  vis dėlto nurodoma Valstybės departamento pranešime.